mężczyźni mają wiele sposobów, by uwieść kobietę
magda
23/12/2015

Szpaner, paker, czy romantyk?

Wiesz, że każdy podryw można sklasyfikować? A to, czy mężczyzna uwodzi cię na swoje pasje, portfel, czy mięśnie świadczy o tym, że zdecydował się uwieść cię w sposób, którego jest najbardziej pewien?

Producent kosmetyków dla mężczyzn zbadał sposoby, w jaki podrywają Polacy. Zdefiniował każdy ze sposobów, nazwał go i przeprowadził badania. Dzięki temu wiemy, w jakich regionach Polski spotkać można przynudzających romantyków, w jakich szałowych intelektualistów, a w jakich władczych macho – gangsterów.

Na podstawie badania zdefiniowano 11 metod flirtowania, którymi posługują się mężczyźni. Większość sposobów częściej znanych jest kobietom, rzadziej mężczyznom. Średnio kobiety są świadome istnienia 7 metod, mężczyźni – 5.

* Żartowniś
– kreatywny, zabawny, nie można się z nim nudzić. Charakteryzuje go luz, poczucie humoru, skupienie na chwili. Przy nim można oderwać się od dnia codziennego.

* Romantyk-opiekun – uczuciowy, troskliwy, rozumiejący. Przy nim każda kobieta poczuje się bezpieczna.

* Człowiek sukcesu
– elegancki mężczyna w dobrze skrojonym garniturze i szybkim samochodzie. Flirtując ukazuje perspektywę lepszego, ułożonego, szczęśliwego życia.

* Indywidualista-pasjonat-podróżnik
– nietypowe zajęcie, różnorodne zainteresowania, ciekawe hobby. Flirtuje w oryginalny sposób, stawiając na nowość i aktywność.

* Intelektualista-artysta – w mężczyźnie flirtującym w ten sposób można odnaleźć pasję, szeroką wiedzę, zaangażowanie w kulturę. Flirt na pewno będzie pobudzał umysł i duszę.

* Szpaner – to bardziej podryw niż flirt. Pragnie zaimponować kasą, samochodem, markowym zegarkiem. Zdecydowany na osiągnięcie celu.

* Paker-mięśniak – również jasno dąży do określonego celu. Podrywa na muskularny wygląd, siłę, sport.

* Gangster – pokazuje kobiecie, że potrafi rozwiązać każdy problem. Ma nieograniczone kontakty.

* Lanser – prestiż, elitarność, markowe gadżety. Demonstruje swój status społeczny. Bywa w dobrym towarzystwie.

* Imprezowicz – zna trendy, muzykę i kogo należy. Pewność siebie i arogancja to jego cechy charakterystyczne. Flirtuje przede wszystkim poprzez zabawę.

* Bad boy-buntownik – niezależny, pewny siebie. Flirtując ukazuje perspektywę lekkiego życia, pełnego przygód.

Okazuje się, że w oczach kobiet dobrze wypadają żartownisie i romantycy. Lubią ludzi sukcesu, pasjonatów i intelektualistów. Zdecydowanie odrzucają szpanerów, pakerów i gangsterów. Nie są raczej zainteresowane flirtem z lanserem. Średnią sympatią cieszą się imprezowicze i buntownicy.

Najlepiej znaną, najczęściej wykorzystywaną, a zarazem najskuteczniejszą metodą jest żartowniś – kreatywny, zabawny, nie można się z nim nudzić. Ta metoda jest także najbardziej akceptowalną zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Tego typu flirt to przede wszystkim zabawa, oderwanie się od dnia codziennego. Dotyczy głównie krótkotrwałych relacji wśród młodych osób.

Kolejną niemal równie popularną i skuteczną metodą jest romantyk-opiekun – uczuciowy, troskliwy, rozumiejący. Romantyczny typ flirtu to uczuciowość, zrozumienie i troska. Flirt jest tu również w dużej mierze skierowany na krótkotrwałe relacje z przyjacielską, spontaniczną i „normalną” dziewczyną.

Połowie kobiet zdarzało się doświadczać flirtu na imprezowicza a także na szpanera. Mężczyźni niechętnie przyznają się to tego typu metod, do imprezowicza przyznaje się co czwarty badany, do szpanera co dziesiąty. Imprezowicz podrywa „na obycie”, orientuje się w najnowszych trendach, zna kogo należy, jest pewny siebie, ale bywa też arogancki. Flirt ma na celu przede wszystkim luz i zabawę.

Podryw z głową

Szpaner, paker i gangster to najczęściej odrzucane metody flirtu, zarówno przez kobiety, które nie chciałyby by flirtowano z nimi w ten sposób, jak i mężczyzn, którzy nie chcieliby wykorzystywać tych metod. Szpaner to bardziej typowy podryw niż flirt. Dziewczynę wyrywa się na kasę, samochód, zegarek. W zachowaniu szpanera brakuje finezji, za to jasno dąży do określonego celu. Zainteresowany jest przede wszystkim wyrachowanymi kobietami, które mają podobny stosunek do relacji damsko-męskich, tzw. blachary, maskotki.

Gangster próbuje zaimponować kobiecie poprzez ukazanie swoich kontaktów oraz możliwości załatwienia spraw niemożliwych. Potrzeby dotyczące flirtu są analogiczne do tych, które posiadają szpaner i paker.

W grupie metod odrzucanych jest też lanser. Kobietom nie podoba się ta metoda, uważają ją za żenującą, nie chciałyby, żeby flirtowano z nimi w ten sposób, jednocześnie stosunkowo wysoko oceniają jej skuteczność. Lanser pragnie imponować swoim wyglądem, strojem. Jego atuty to markowe gadżety i elitarne towarzystwo. Zdecydowanie demonstruje swój wysoki status społeczny. W kręgu zainteresowań lansera są kobiety wyniosłe i zarozumiałe, które oczekują luksusowego życia i są zainteresowane dłuższym związkiem.

Człowiek sukcesu, pasjonat oraz intelektualista to metody rzadko wykorzystywane ale z dużym potencjałem – akceptowane, zdaniem mężczyzn także skuteczne. Mimo iż zdaniem kobiet ich skuteczność jest na średnim poziomie, uważają je za fajne i imponują im. Rzadkie wykorzystanie tych metod prawdopodobnie jest związane z wiekiem i pozycją społeczną respondentów. Wiarygodne stosowanie tych metod wymaga sporego zasobu wiedzy i osiągnięć.

Samiec alfa na łowach

Samiec alfa-człowiek sukcesu. Podczas flirtu rozwija perspektywę lepszego, ułożonego i szczęśliwego życia. Elegancja, dobrze skrojony garnitur, szybki samochód, pasja doskonale opisują człowieka sukcesu, który flirtuje przede wszystkim z humorzastymi kobietami, oczekującymi luksusowego życia, ale też liczącymi na dłuższy związek.

Pasjonat-podróżnik imponuje kobietom nietypowymi zajęciami, swoim hobby, czymś oryginalnym. Ten typ flirtu charakteryzuje raczej starszą grupę badanych (22-25 lat). Zależy im na oryginalności i niezależności. Dziewczyna, z którą najchętniej flirtują to osoba, szukająca partnera do dyskusji, głębszej relacji, autentyzmu, powagi, czasem sukcesu.

Intelektualista-artysta. Wiedza, intelekt i sztuka to główne obszary tego typu flirtu. Intelektualista jest dobrze zorientowany w kulturze i sztuce, chętnie dzieli się swoją wiedzą z osobą, z którą flirtuje. Szuka partnera do dyskusji.

Bad boy to przeciętna metoda, zarówno jeśli chodzi o akceptację, jak i jej efektywność. Buntownik-bad boy stawia przede wszystkim na bycie niegrzecznym, niezależnym. Jest pewny siebie, pragnie lekkiego życia pełnego przygód i adrenaliny i taki też jest typ tego flirtu. Nastawiony jest na relację z przyjacielską i pełną życia dziewczyną, która jest spontaniczna i zorientowana na krótkotrwałe relacje.

Poważni są w Małopolsce

Najbardziej pozytywnie nastawione do żartownisiów są respondentki z Pomorza. Żadna z nich nie unika flirtu z tym typem mężczyzny, a jednocześnie zaledwie 43 proc. mężczyzn z tego regionu wykorzystuje ten sposób. Na pewno panie z Pomorza nie nudziłyby się z mieszkańcami Górnego Śląska, gdzie metoda typu żartowniś jest najpopularniejsza i aż 79 proc. mężczyzn uwodzi rozbawiając kobiety. Najpoważniejsi są mężczyźni z Małopolski. Zaledwie 40 proc. mężczyzn zdarza się wykorzystywać metodę typu żartowniś.

Zabawnych romantyków z artystyczną duszą spotkamy przede wszystkim na Górnym Śląsku. Polki za najbardziej romantycznych i opiekuńczych uważają panów z Górnego Śląska (77 proc. kobiet było uwodzonych w tym regionie właśnie w ten sposób). Kobiety z Górnego Śląska także najczęściej tam spotykały się z flirtowaniem w stylu intelektualisty-artysty (34 proc.).

Romantykami określani są również mężczyźni z województwa łódzkiego i Mazowsza (69 proc. kobiet uwodzonych tą metodą) oraz z Dolnego Śląska i województwa lubuskiego (66 proc. kobiet). Najmniej opiekuńczy są mężczyźni z Pomorza – tylko 40 proc. kobiet miało możliwość romantycznego flirtowania w północnej części kraju.

źródło: metariały prasowe AXE

mężczyźni mają wiele sposobów, by uwieść kobietę
mężczyźni mają wiele sposobów, by uwieść kobietę

Komentarze Dodaj komentarz (6)

 1. marta 19/08/2010 12:31

  CytujSkomentuj

  pffff, ja najwięcej widzę w różnych miejscach idiotów – to powinna być kolejna kategoria podrywających:)

 2. Iza 19/08/2010 20:14

  CytujSkomentuj

  A ja lubie romantycznych facetów, szkoda, że jest ich tak niewielu;/

 3. ester 20/08/2010 19:37

  CytujSkomentuj

  a ja lubię ciekawych, mądrych i pozbawionych wyobrażenia o kobietach jako istotach spełniających ich zachcianki

 4. lasencja 26/08/2010 16:20

  CytujSkomentuj

  ja też

 5. Tomi 14/01/2023 04:34

  CytujSkomentuj

  Jestem

 6. Tomi 14/01/2023 04:36

  CytujSkomentuj

  Co to jest za portal dziewczyny ?

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.