slubikonanew123
Dagna Starowieyska
21/05/2012

Zwykły ślub? Ależ skąd!

Słyszeliście o podwodnych ślubach na Hawajach czy w balonie nad sawannami Kenii? Ślub przyprawiony dużą dawką adrenaliny staje się coraz popularniejszy również w Polsce

Podczas skoku spadochronem fryzura nie gra roli. Podczas ślubu motocyklowego najważniejsza jest taka sukienka, na której dobrze będzie się prowadziło maszynę. Para młoda w siną dal może również odjechać na rowerach…

Morze – moja miłość

To wspaniale kiedy dwie osoby łączy wspólna pasja. Jeżeli ich żywiołem jest woda bardzo często decydują się na wesele tematyczne z marynistycznymi akcentami. Można jednak pójść o krok dalej. Portal o tematyce ślubnej MyWeddSpace sprawdził, jak można zorganizować ślub pod wodą. Otóż nurkowanie w Polsce to obecnie popularny sport, także wśród duchownych i pracowników Urzędu Stanu Cywilnego.

- Wystarczy znaleźć osobę z uprawnieniami i sen może stać się jawą! Nie ma bowiem przepisów zabraniających tego typu ceremonii. Jest to jedynie kwestia dobrej woli księdza czy urzędnika USC. Nawet jeżeli para nie ma uprawnień do nurkowania, nie stanowi to poważnego problemu – komentuje Andrzej Kasiński z Nurkomania.pl. – Wystarczy bowiem wykupić kilka zajęć, aby poznać niezbędne podstawy.

Potwierdza to Monika Hławiczka-Lis z Orka Group – W Polsce bardzo powszechny jest kurs między narodowej organizacji PADI, którego koszt to ok. 1100 zł, a pięciodniowy program na stopień nurkowy OWD (Open Water Diver) obejmuje 5 nurkowań basenowych, 4 nurkowania na wodach otwartych oraz zajęcia teoretyczne. W zakres usług firmy Orka Group wchodzi także organizacja ślubów pod wodą. Oprócz wesela na terenie bazy Koparki firma zapewnia obecność księdza, fotografa oraz kamerzystę z uprawnieniami do nurkowania. Jest to duże ułatwienie, ponieważ w Polsce znalezienie duchownego, który wyraziłby zgodę na przeprowadzenie takiej ceremonii jest nadal bardzo trudne.

Monika Hławiczka-Lis zdradziła też, że pary, najczęściej zgłaszające się do nich to prawdziwi pasjonaci tego sportu. – Para Młoda schodzi wraz z księdzem i gośćmi na ok. 15-20 minut. Po błogosławieństwie jest jeszcze czas na sesję – dodaje pani Monika. Jeżeli chodzi o sakramentalne „Tak” narzeczeni podpisują tekst przysięgi na wodoodpornej tabliczce. Zatem zamiast wizyty u wizażystki czy u fryzjera zapraszamy do sklepu ze sprzętem sportowym i do dzieła!

Cały materiał znajdziecie w X numerze EksMagazynu – w Empikach w całej Polsce.

slubikonanew123
slubikonanew123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.