adamowicz
Redakcja
14/01/2019

Co teraz? Teraz dobro, koniecznie!

Nie tak to miało wyglądać, dziś mieliśmy tylko przypomnieć, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po finale gra dalej i wciąż można w ciekawy sposób wesprzeć szczytny cel. Zamiast tego jest żałoba po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu i rezygnacja Jerzego Owsiaka z funkcji szefa WOŚP. Co teraz?

Trudno otrząsnąć się po wydarzeniach z Gdańska i tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Po długim namyśle stwierdziliśmy jednak, że nie pozwolimy, by trudne okoliczności zmieniły plany. Choćby dlatego, że sam Adamowicz często działał wbrew okolicznościom. Gdy pomagał ofiarom wojny na Bałkanach, gdy sam był wielokrotnie wolontariuszem WOŚP, gdy upomniał się o prawa ofiar wojny w Syrii, nie bacząc na pogróżki i nagonkę. Zresztą, oddajmy mu głos:

– To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam – to była jego ostatnia publiczna wypowiedź, na scenie w Gdańsku.

Nie można poddać się złości i bezsilności, znacznie bardziej konstruktywne będzie dalsze działanie, zwłaszcza w chwili próby. WOŚP sobie poradzi – co do tego nie ma wątpliwości ani Owsiak, którego decyzję należy uszanować, ani my. W końcu wszyscy wiemy, że Orkiestra będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Rodzinie prezydenta Adamowicza i wszystkim osobom dotkniętym zbrodnią dajmy czas na żałobę. Ale przede wszystkim: nie zaniechujmy działania. Jeśli dobro i miłość mają wygrać, to najwyższy czas zabrać się do pracy. Robimy więc tak, jak planowaliśmy:

Gorąco zachęcamy do dzielenia się dobrem

Jak co roku, w ramach 27. finału WOŚP można pomóc na tysiące sposobów, a przy okazji przeżyć coś wyjątkowego. Na platformie Allegro trwają naprawdę wyjątkowe aukcje, z których najciekawsze dla Was wybraliśmy. Jednocześnie polecamy przeglądanie ulubionych kategorii – można w nich znaleźć mnóstwo skarbów za najróżniejszą cenę.

Jest to wszak okazja na wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi ludźmi. Na Roberta Lewandowskiego stać co prawda nielicznych, ale udział w obozie organizowanym przez Annę Lewandowską czy w treningu z Joanną Jędrzejczyk może dla niektórych Czytelniczek być ciekawym przeżyciem.

A może tydzień metamorfozy z Ewą Chodakowską lub sesja zdjęciowa do „Glamour” z Zuzą Kołodziejczyk? Jest też okazja przeżycia filmowego „sylwestra” w środku lata, jak ten pamiętny z „Lejdis”. I to dosłownie w towarzystwie filmowych bohaterek Anny Dereszowskiej, Magdaleny Różczki, Izy Kuny i Edyty Olszówki.

Do wylicytowania są również przedmioty, które mogą przydać się na mniej i bardziej wyjątkowe okazje. Swoje piękne sukienki przekazały Małgorzata Kożuchowska, Kasia Tusk czy Klaudia Hulejcio. Magdalena Różczka oferuje piękny zestaw torebka + bransoletka, natomiast Martyna Wojciechowska ma do przekazania kurtkę, która towarzyszyła jej na Spitsbergenie!

Na aukcjach czekają na Was tony dóbr, dzięki którym można zrobić tonę dobra. Dzielmy się nim, zwłaszcza teraz. Jak mówił niewiele ponad 24 godziny temu Adamowicz: wszystkie ręce na pokład!

adamowicz
adamowicz

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 14/01/2019 20:52

    CytujSkomentuj

    Tragedia, która odbiera słowa i oddech :( to nie tak miało być :( ale dokładnie, róbmy swoje bo tylko tak możemy zdziałać i zrobić coś innego, dobrego dla ludzi. Mega strata…

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.