cchelgaweber
Dobrze dobrany stanik poprawi wygląd piersi / fot. Flickr
Karina Maciorowska
08/04/2011

Dobrze dobrana bielizna

Każda kobieta nosi bieliznę, ale nie każda zwraca uwagę na właściwy dobór pod względem rozmiaru. Częściej panie zwracają uwagę na wzór koronki czy ulubiony kolor

Na rynku jest szeroka gama producentów, sklepów i salonów z bielizną. Super bielizna gwarantuje dobre samopoczucie. Jednak nie zdajemy sobie często sprawy, że to nie biust ma się dopasować do stanika a z pewnością stanik do biustu. Wydaje nam się to takie proste, a jednak ma znaczący wpływ na samopoczucie a szczególnie na nasze zdrowie i kondycję piersi.

Nie warto też zawsze sugerować się opinią sprzedawców, bo nie oszukujmy się, większości z nich zależy na sprzedaży i liczeniu zysków. Jeszcze dwadzieścia lat temu istniała zasada, że albo chcemy wyglądać ładnie albo czuć się komfortowo. Teraz nie musimy już wybierać. Utrudnieniem jest też nie ujednolicona rozmiarówka biustonoszy, co producent – to inny rozmiar i tak naprawdę jedna kobieta może nosić stanik w różnych rozmiarach, a wszystko zależy od producenta.

Dobierając bieliznę musimy zapomnieć o zasadzie albo to, albo wcale. A przede wszystkim musimy pamiętać, że to bielizna ma być dopasowana do naszego indywidualnego ciała, a nie odwrotnie. Wybór staników jest naprawdę przeogromny. Producenci serwują nam to, co jest eleganckie, estetyczne, praktyczne ,oryginalne i niepowtarzalne.

Więc jak tak naprawdę dobrać sobie idealny stanik. Najpierw trzeba zacząć od prawidłowego sprawdzenia swoich wymiarów. Obwód to podstawa. Należy ściśle na wydechu zmierzyć obwód pod biustem, zwracając uwagę na to, aby centymetr dokładnie przylegał do ciała i był ułożony równolegle do podłogi. Uzyskany wynik zaokrąglamy w dół o 5 cm. Ze względu na to ,że rozmiar obwodów staników zmienia się co 5 cm. Jesli np. nasz obwód wynosi 77 cm, to należy wybrać biustonosz z obwodem 70 cm, dla porównania warto zmierzyć też ten z obwodem 75 cm i sprawdzić, który lepiej pasuje do naszego ciała i w którym lepiej prezentują i czują się nasze piersi. To zależy też od materiału. W rozmiarze 70 wykonanym z mniej rozciągliwego materiału będzie nam sztywno i niewygodnie, wówczas bardziej nam będzie pasować 75.

Miseczki też trzeba dobrze dobrać. Aby dokładnie sprawdzić rozmiar miseczki, należy założyć miękki biustonosz i nie ściskając piersi, zmierzyć ich obwód na wysokości brodawek, tak, aby centymetr mógł swobodnie się przesuwać. Odczytujemy wynik. Drugi krok to wykorzystanie tabeli rozmiarów. Wyszukujemy swój rozmiar obwodu i wynik pomiaru miseczek i na przecięciu się tych wymiarów otrzymujemy konkretny rozmiar naszego biustonosza.

Należy jednak pamiętać, że każdy kraj może mieć inną rozmiarówkę. Dobierając miseczkę można od obwodu pod biustem odjąć wynik z obwodu piersi i wówczas otrzymujemy rozmiar miseczki. Dobrze dobrany stanik przylega dokładnie do ciała, na równej wysokości z przodu i z tyłu. Jeśli tył pasa podnosi się do góry, świadczy to o zbyt luźnym obwodzie .Jeśli na ciele pozostają odciśnięte ślady ramiączek, trzeba je wyregulować, wydłużyć. Aby sprawdzić, czy mamy na sobie odpowiedni rozmiar, należy zsunąć ramiączka, wówczas stanik powinien pozostać na swoim miejscu. Jeśli ramiączka spadają z ramion należy wyregulować pas.

Wylewające się piersi dołem, spod fiszbin, świadczą również o za szerokim obwodzie i za małej miseczce. Patrząc na siebie w lustrze, stojąc bokiem, piersi powinny mieścić się w miseczce i przybierać zaokrąglony kształt. Źle dobrana bielizna zniekształca biust, przez co traci on jędrność. Nosząc niedopasowany biustonosz, obciążamy kręgosłup i ramiona. Istnieje żelazna zasada: Nie ma brzydkich piersi, są tylko nieumiejętnie dobrane staniki, przez co biust traci swój seksowny swój wygląd.

cchelgaweber
cchelgaweber

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.