Dominika-Flaczyk-
Ela Prochowicz
16/06/2022

Dominika Flaczyk: Moje wartości kreują moje życie

Pani Dominika w życiu prywatnym i zawodowym kieruje się swoimi najwyższymi wartościami i dzięki temu godzi rolę mamy i szefa oraz przyjaciółki.

Dominika Flaczyk, Prezes Zarządu Grupy PROFESJA – zajmującej się rekrutacją i zatrudnianiem pracowników do firm oraz szkoleniami. Jej firma istnieje od 2010 roku i w tym czasie zrekrutowała prawie 12.000 osób a ilość oddziałów Grupy PROFESJA stale się powiększa.

Co Pani najbardziej lubi w swojej pracy?

Dominika Flaczyk, Prezes Grupy PROFESJA: Najbardziej lubię pracę z ludźmi i obserwować rozwój jednostek, zespołów i całej organizacji, swojej i naszych klientów, a przede wszystkim spełnianie marzeń. Marzyłam, aby moja firma była zdrowym miejscem pracy, opartym na kulturze wzajemnego szacunku, zaufania i lojalności. Po latach mogę powiedzieć, że moje marzenie się spełniło. Dziś Profesję tworzy wspaniały zespół kilkudziesięciu profesjonalistów w pełni oddanych naszym Klientom, a wartości, które przyświecały mi na początku, nadal są aktualne. W tym roku spełniam moje kolejne marzenie związane z realizacją projektów ponadnarodowych. Jednak najbardziej doceniam możliwość takiego zarządzania czasem, że mogę realizować się zarówno w roli mamy i szefa.

Co Panią inspiruje do codziennych obowiązków?

Naturalnie rodzina, a przede wszystkim moje dzieci, które sprawiają, że naprawdę mi się chce. Przyjaciele, wiara w sens mojej pracy i satysfakcja, z jaką podziwiam efekty wysiłku kilkudziesięciu osób, którymi zarządzam, sprawiają, że z uśmiechem patrzę w przyszłość.

Gdyby miała Pani wymienić największą motywację do osiągnięcia sukcesu, to co by to było?

Zawsze przyświecało mi hasło żeby „robić swoje” najlepiej, jak tylko potrafię a sukces przyszedł jako efekt uboczny tych działań. Tak to postrzegam. Na ten sukces składa się wiele porażek, z których wyciągnęłam odpowiednie lekcje. Działam pomimo przeciwności losu i własnych obaw. Nie uciekam od trudności, bo wiem, że tylko dzięki mierzeniu się z nimi mogę się stale rozwijać. Rozwój zawsze odbywa się poza naszą strefą komfortu i na początku bywa nieprzyjemny, ale jak mówi tytuł jednego z naszych projektów aktywizacyjnych „Najtrudniejszy pierwszy krok”, potem docenia się już tylko dobre skutki przemiany, która w nas zaszła. Dla mnie sukces to przechodzenie od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://grupaprofesja.com/

Dominika-Flaczyk-
Dominika-Flaczyk-

Komentarze Dodaj komentarz (7)

 1. Sebastian 16/06/2019 08:07

  CytujSkomentuj

  I tak właśnie być powinno, że człowiek kieruje się w życiu wartościami i pamięta, co dla niego najważniejsze. Dziś etyka w pracy to bardzo zapomniana wartość niestety…

 2. Ela 16/06/2019 18:09

  CytujSkomentuj

  Musi pani być bardzo szczęśliwą kobietą Jak się ma rodzinę, przyjaciół i pracę, w której człowiek się spełnia, to naprawdę można góry przenosić! Gratulacje i tylko brać z pani przykład ;)

 3. Kasia 16/06/2019 23:11

  CytujSkomentuj

  To właśnie my kobiety umiemy robić. Tworzyć, kreować fantastyczne miejsca, gdzie liczy się nie tylko praca i zarabiane pieniądze, ale zespół, drugi człowiek, cele, które się osiąga wspólnie. Jesteśmy niesamowite ;)

 4. Magda W. 17/06/2019 08:25

  CytujSkomentuj

  Bardzo ładnie tam na koniec jest powiedziane, że sukces to przechodzenie od porażki do porażki i nie tracenie przy tym entuzjazmu do działania. To by się zgadzało, cała ta wypowiedź co do słowa. Trzeba to przeżyć, żeby wiedzieć, że w tych słowach jest prawda. Czasami warto słuchać ludzi, tych, którzy już przeszli sporo zawodowych zawirowań w swoim życiu i się uczyć od nich…

 5. Renata 20/06/2019 12:33

  CytujSkomentuj

  Zgadzam się z stu procentach, że dzieci, zwłąszcza, jak patrzymy, kiedy dorastają, są naszą najlepszą motywacją do działania, starania się, osiągania sukcesów. Są naszą maszyną napędową i tak właśnie być powinno! STarać się dla samego siebie – po co? NIe ma to dla mnie większego sensu!

 6. Dagmara 24/06/2019 06:02

  CytujSkomentuj

  Bardzo pozytywny wywiad. Widać, ze Pani Dominika to, co ma, osiągnęła pracą własną i wsparciem jej zespołu ale tez planem na siebie i biznes. Potrzebujemy takich kobiet jak Pani Dominika i mam niezwykle szczęście znać chyba same takie kobiety jak Ona – silne, uśmiechnięte i działające. Pani Dominiko, wszystkiego najlepszego i mam nadzieje wkrotce Panią poznać. Pozdrawiam!

 7. Dominika Flaczyk 13/07/2019 18:55

  CytujSkomentuj

  Bardzo dziękuję za te wspierające komentarze. Jest mi ogromnie miło, że dostrzegliście Państwo coś cennego i prawdziwego w moim wywiadzie. Jedną z moich podstawowych zasad jest wiarygodność oraz autentyczność i takie wartości chciałabym promować jako czynnik sukcesu i szczęśliwego życia. Z przyjemnością będę służyć dalej wsparciem na mniejszą i większą skalę i inspirować do rozwoju we własnej prawdzie i wartościach, co cytując klasyków nie zawsze się opłaca ale zawsze warto:-)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.