mezczyznaikonynowe123
magda
28/05/2014

Ekskluzywnie dla seniorów?

Pod Warszawą powstaje profesjonalny ośrodek opieki dla seniorów. Wartość inwestycji to ok. 70 mln złotych

Origin Polska, kanadyjski operator ośrodków opieki nad seniorami, wchodzi na Polski rynek. Do końca 2015 roku, wspólnie z austriackim inwestorem, zamierza zrealizować pod Warszawą pierwszą  inwestycję. Jak szacuje spółka, koszt inwestycji wyniesie od 50 do 70 mln zł.  Polski rynek jest dla zagranicznych inwestorów bardzo perspektywiczny. Już dzisiaj w Polsce żyje 5,4 miliona Polaków w wieku powyżej 65 lat. 80 tysięcy miejsc w ośrodkach opieki to zdecydowanie za mało.  – Należy pamiętać, że zapotrzebowanie na usługi dla seniorów będzie rosnąć – przekonuje Neil Prashad, założyciel i prezes Origin Active Lifestyle Communities.

Planowany ośrodek będzie podzielony na trzy części. Pierwsza, największa, przeznaczona będzie dla osób wymagających całodobowej opieki i specjalistycznego nadzoru lekarskiego. W drugiej mieszkać będą seniorzy objęci mniej intensywną opieką. Ostatnia część kompleksu ulokowana w niewielkich, wolnostojących domach mieszkalnych przeznaczona będzie dla aktywnych seniorów, którzy w razie potrzeby otrzymają asystę pielęgniarską, pomoc domową oraz korzystać będą z rozbudowanej części rekreacyjno-rehabilitacyjnej. Całość założenia łączyć będzie duża przestrzeń przeznaczona na rekreację, ofertę rehabilitacyjną oraz liczne programy aktywnościowe.

Inwestor planuje również wybudowanie centrum szkoleniowo-konferencyjnego, w którym siedzibę będzie miała między innymi Szkoła Opiekunów Medycznych Origin wraz z akademikiem. Szkoła ta jest niezmiernie ważną częścią planów Origin związaną z wejściem firmy na europejski rynek. Zajęcia w tymczasowej siedzibie szkoły Origin rozpoczną się najprawdopodobniej w marcu 2014 roku, gdyż firma chce jak najszybciej przygotować dobrze wyszkoloną kadrą opiekunów medycznych do swoich ośrodków.

-  Nasze plany wejścia na polski rynek nie ograniczają się do prowadzenia ośrodków opieki dla senior ów. Prowadząc własny ośrodek szkolenia, a także organizując kursy i seminaria będziemy chcieli podzielić się  naszymi doświadczeniami w poszukiwaniu rozwiązań zmieniających sposób opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Naszym celem jest poprawa jakości życia seniorów i ich rodzin. Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi to bardzo skomplikowany i trudny biznes, na którym znamy się jak nikt inny – konkluduje Neil Prashad.

mezczyznaikonynowe123
mezczyznaikonynowe123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 12/11/2018 20:00

    CytujSkomentuj

    Ciekawa jestem bardzo, jak miewa się placówka teraz, po kilku już latach działania. Seniorów nam, jako społeczeństwu, przybywa z kazdą chwilę bo jako społeczeństwo się starzejemy, z wielu powodów – stety niestety. Faktem jest też to, że zaczynamy żyć coraz dłużej więc i seniorzy żyją dłużej. Ale że nie widzę niestety wsparcia w naszym państwie takiego, jakiego by starsi potrzebowali to już inna sprawa. Głodowe emerytury, drogie obłednie leki czy brak wsparcia w bliskich to nie jest coś, co wspiera ludzi w zdrowiu i życiu.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.