IMG_8574
Ela Makos
05/12/2017

FRIS – stawiam na siebie

Najtrudniejsze w życiu wydają się być te momenty, w których musimy zdecydować, jaką ścieżką dalej pójdziemy. Nic dziwnego, w końcu od tego zależeć będzie nasza przyszłość. Warto wtedy zdać się na to, w czym jesteśmy najlepsi i co daje nam radość. Aby to jednak odnaleźć dobrze jest na moment skupić się na sobie.

Wszystkie działania, dzięki którym lepiej poznajemy siebie oddziałują również na to jacy tak naprawdę się stajemy, jakie mamy relacje z innymi i dokąd zmierzamy. Na czym jednak polega to poznanie? Odpowiedź na to pytanie z pewnością znajdziemy uczestnicząc w jednym ze szkoleń FRIS, dzięki któremu możemy odkryć, co tak naprawdę mamy w sobie najlepszego. Nie chodzi tutaj o to, aby rozliczać się ze swoich atutów i mówić o przywarach. Sekret tkwi w tym, by spełniać się w życiu i robić to, co naprawdę jest dla nas satysfakcjonujące.

– FRIS pozwala Ci odkryć Twoje najlepsze strony, Twój naturalny potencjał i wprowadza Cię w stan FLOW, zarówno w pracy jak i życiu osobistym. Od kiedy zrobiłam swój raport indywidualny, moje życie zmieniło się na lepsze… Rozumiem, że nie wszyscy muszą być tacy jak ja, każdy jest inny, jest sobą i żyje zgodnie ze swoim potencjałem – mówi Beata Mazur, współwłaściciel firmy Eduvision i certyfikowany trener FRIS.

Poznać samego siebie

FRIS to polskie narzędzie badawcze, dzięki któremu nasze style działania możemy podzielić na 14 grup, a także wyróżnić 4 naturalne sposoby myślenia. Co oznacza ten podział? Style myślenia to nic innego jak wrodzony sposób postrzegania świata i wszystkiego co się wokół nas dzieje. Jeśli jednak dodamy do tego wszystkie doświadczenia, z którymi musieliśmy się przez lata mierzyć to otrzymujemy konkretny styl działania.

Dzięki tym podziałom możemy lepiej poznać siebie i określić, jaki styl myślenia i działania nas dotyczy. FRIS, którego nazwa stanowi skrót słów: Fakty, Relacje, Idea i Struktury ma nam w tym pomóc.

Relacje z innymi

Szkolenia FRIS to nie tylko poznanie siebie i wyznaczenie kolejnych celów, to także sposób na poprawę relacji z innymi. Niejednokrotnie trudno jest nam porozumieć się z osobami mającymi nieco odmienne sposoby myślenia. Po ukończeniu szkolenia będziemy jednak wiedzieć więcej nie tylko o tych osobach, ale i otrzymamy konkretne informacje na temat tego, w jaki sposób powinniśmy się z nimi komunikować, aby nie tworzyć konfliktów, a także być dobrze rozumianym.

Stąd też na szkoleniach odnajdują się nie tylko osoby młode, które muszą niebawem wybrać swoją ścieżkę zawodową, ale i ludzie będący w związkach czy próbujący wypracować dobre relacje rodzinne. FRIS to też odpowiednia droga dla osób stojących na czele zespołów, a także innych grup ludzi, którzy ze sobą współpracują – zarówno na tym poziomie formalnym jak i nieformalnym.

FRIS – tworząc idealny team

Nie od dziś wiadomo, że źle dobrany zespół współpracowników i nieodpowiednio wyznaczone dla nich zadania mogą negatywnie wpłynąć nawet na najlepszy projekt. Takich błędów można jednak unikać już na poziomie organizowania zespołu lub podczas wyznaczania mu kolejnych zadań. W tej kwestii również warto sięgnąć do informacji przekazywanych w ramach szkoleń FRIS. Analizując potencjał poszczególnych osób nie powinniśmy bowiem zapominać o tym, jaka siła drzemie w całym zespole, którym zarządzamy. Dzięki Procesowi FRIS® jesteśmy np. w stanie określić, z jakimi zadaniami na poziomie inicjowania, przygotowania czy też samego działania mogą mieć problem zatrudnieni, a z jakimi poradzą sobie bez trudu. Dobra koordynacja w tym zakresie z pewnością jest w stanie przełożyć się na sukces konkretnego projektu, a tym samym na sukces całej naszej działalności.

FRIS to szkolenie, które może zmienić wiele w naszym życiu – prywatnym oraz zawodowym. Aby w nim uczestniczyć warto zgłosić się do tych, którzy poprzez szkolenia pomogli już wielu osobom, a każde spotkanie z nimi owocuje ważnymi dla uczestników przemianami.  Mowa tu o firmie Eduvision, która zapewnia swoim klientom praktyczne i sprawdzone rozwiązania, z których mogą czerpać w codziennym życiu.

Materiał przygotowany we współpracy z www.eduvision24.pl

IMG_8574
IMG_8574

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.