praca_ikona
Ela Prochowicz
03/11/2014

Ile wart jest twój stracony czas?

Często nie mamy czasu na analizę tego, co nas otacza, a co gorsza, często w pędzie życia gubimy to, co dla nas ważne. Doradztwo zawodowe mogłoby temu zapobiec

Katarzyna S., 45 lat
Przez wiele lat była menadżerem. Osiągała sukcesy i zarabiała naprawdę przyzwoicie. Pewnego dnia doszła do wniosku, że tak naprawdę to nie jest to, co chciałaby robić. I tak, dalej wykonywała swój świetnie płatny zawód i osiągała sukcesy nie ciesząc się nawet z jednego dnia w pracy.

Magda U., 35 lat
Urodziła właśnie bliźniaki. Pracodawca zatrzymał dla niej miejsce pracy. Jednak ona postanowiła zostać z dziećmi dłużej. Po trzech latach okazało się, że co innego ma dla niej wartość i tak właściwie to czas zmienić pracę.

Marek K., 39 lat
Przez lata pracował w jednej organizacji. W przeszłości nie musiał szukać pracy, bo praca sama go znajdywała. I tak jednego dnia został zwolniony, a praca go już nie szukała. Powinien odnaleźć się na rynku pracy, tylko że nigdy tego nie robił, a co za tym szło, zupełnie nie wiedział, jak ma do tego podejść.

Agnieszka C., 27 lat
Trzy lata po studiach. Mówi, że wysyła setki CV i nawet na rozmowę nie chcą jej zaprosić. Już straciła nadzieję i motywację.


Natalia E., 42 lat

Uwielbia się szkolić i edukować. Ma skończoną masę kursów. Jest jedyna w swoim rodzaju. I jedyna bez pracy w swoim towarzystwie. Ale przecież wszyscy powinni ją chcieć zatrudnić. Przecież ona ma motywację i wiedzę, którą chętnie się podzieli.


Basia S., 35 lat

Tak właściwie to nigdy nie dowiedziała się, co chciałaby w życiu robić. Zawsze miała pracę, ale nigdy nigdzie nie zagrzała miejsca za długo. Miała pecha, trafiała na beznadziejnych przełożonych. Nie inwestowali w nią. Za mało płacili. A teraz patrzą na nią, jak na skoczka i mówią, że nie jest wartościowa. Ale przecież to nie jej wina, że tak się ułożyło.

Wszystkie te osoby mają jakieś doświadczenia. Prawdopodobnie z wieloma z nich możemy się utożsamić. Często nie mamy czasu na analizę tego, co nas otacza, a co gorsza, często w pędzie życia gubimy to, co dla nas ważne. Wszystkie te osoby straciły swój czas, bardzo cenny czas, dokonując nieświadomych i nieprzemyślanych decyzji. Warto przeliczyć, ile tak naprawdę straciliśmy podejmując decyzje przy okazji. Doradztwo zawodowe mogłoby temu zapobiec. Zyskalibyśmy więcej i stracili znacznie mniej czasu.

Doradztwo zawodowe to inwestycja. Warto też pamiętać, że wiedza to jedyna rzecz, której nam nikt nie zabierze. Dzięki doradztwu zawodowemu można :
– skrócić czas poszukiwania pracy
– zmienić zawód nie robiąc przy tym sobie krzywdy
– zrozumieć jak działa rynek pracy
– uświadomić sobie swoje preferencje i mocne strony
– zdiagnozować i zaplanować zmianę naszych mankamentów
– dostrzegać sygnały płynące z miejsca pracy i z rynku
– świadomie i bezpiecznie podejmować decyzje zawodowe znając i przewidując wszelakie konsekwencje

Co równie ważne, nie dać się zaskoczyć, gdy życie podejmuje decyzję za nas.

praca_ikona
praca_ikona

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 12/11/2018 18:59

    CytujSkomentuj

    Oj tak, łatwo się zatracić w pracy, bo kredyt, bo praca której inni zazdroszczą a ta osoba szczerze nie lubi i tak się to toczy… A to, że człowiek jest nieszczęsliwy w pracy prędzej czy później wybuchnie z mega siłą jak wulkan i dopiero jest zaskoczenie w otoczeniu :/

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.