fot. 123
Rodzina to coś, co Polki cenią bardzo wysoko / fot. 123
magda
25/10/2012

Liczy się tylko rodzina?

Polki są jednymi z najambitniejszych kobiet w Europie. Chciałyby mieć rodzinę, pracę i w dodatku atrakcyjnie wyglądać. Ale o zdrowie dbają niemal najsłabiej na całym kontynencie

Takie informacje przynoszą wyniki badań przeprowadzonych w 17 krajach Europy oraz w Turcji. Badanie dotyczące m.in. potrzeb i stylu życia współczesnych kobiet zostało przeprowadzone  przez międzynarodową agencję badania opinii publicznej i badań marketingowych Gfk, na zlecenie firmy Bayer Schering Pharma. Przepytano ponad tysiąc kobiet.

Ponad 90 proc. Polek powiedziało, że najważniejsza dla nich jest rodzina. Ale niewiele mniej dodało zaraz, że równie mocno liczy się atrakcyjny wygląd oraz poczucie, że jest się kobietą atrakcyjną, przyciągającą uwagę mężczyzn. Dla 80 proc. pań liczy się także sukces zawodowy, ale za rodziną i świetnym wyglądem.

Jeżeli mowa o chęci posiadania rodziny i bycia atrakcyjną, to Polki uzyskały najwyższe wyniki – odpowiednio 98 proc. (ex aequo z Turczynkami) i 97 proc. (ex aequo z Ukrainkami), w przypadku ambicji zawodowych (92 proc. ankietowanych) dały się wyprzedzić tylko Portugalkom (95 proc.).

Ale jest też druga strona medalu. Jesteśmy w grupie kobiet, które zupełnie nie troszczą się o stan swojego ciała. Jeśli mowa o zdrowiu, zaledwie 44 proc. ankietowanych przyznało, że często podejmuje działania prozdrowotne, podczas gry średnia dla Europy wyniosła 71 proc. Mniejszą wagę do zdrowia niż Polski, przywiązują tylko Holenderki – 40 proc. ankietowanych, i Norweżki – 35 proc.

Jakie jeszcze minusy mają panie znad Wisły? Nie uprawiają sportu (jedynie co trzecia przyznaje się do regularnej aktywności fizycznej), co czwarta deklaruje, że ćwiczy raz w tygodniu, tyle samo nie uprawia sportu w ogóle.
Pod względem aktywności seksualnej Polki uplasowały się w najnowszych badaniach na trzecim miejscu – 43 proc. z nich przyznało, że uprawia seks częściej niż raz w tygodniu. Wyższy odsetek odpowiedzi uzyskały tylko Greczynki – 44 proc. oraz Rosjanki – 49 proc.

źródło: PAP Nauka w Polsce

fot. 123
fot. 123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.