ludzie2ikonanowe123
Ela Makos
03/11/2016

Miłośnicy mocnych trunków

Imprezowicz imprezowiczowi nie jest równy! Osoby lubiące się dobrze bawić przy alkoholu z łatwością można podzielić na kilka grup. Wśród nich nie brakuje odpowiedzialnych, balujących, wyskokowych czy tzw. zatopionych

Polacy znani są z wystrzałowych imprez, podczas których nie brakuje alkoholu. Choć nie wszyscy wpisują się w ten schemat to z pewnością wielu nie może sobie wyobrazić wielu uroczystości rodzinnych czy spotkań ze znajomymi bez butelki „czegoś mocniejszego”. Jakimi konsumentami alkoholu jesteśmy?

Największą grupę stanowią tzw. Odpowiedzialni. Te osoby niezależnie od sytuacji zawsze zachowują umiar i kontrolę. Samodzielnie podejmują decyzję i rzadko ulegają wpływom i presji innych. Wiedzą, że kluczem do sukcesu jest znalezienie złotego środka. Piją alkohol, bo wszystko jest dla ludzi, ale doskonale znają swoje granice, których nigdy nie przekraczają.

Sporo jest też osób określanych jako Niezainteresowane. Ci, którzy się do nich zaliczają piją rzadko, a jeśli już sięgają po kieliszek to konsumują alkohol w niewielkich ilościach. W tej grupie najwięcej jest kobiet. To panie cechuje wysoka samokontrola i dbałość o zdrowie.

Abstynenci to grupa deklarująca, że w ogóle nie sięga po alkohol. Osoby te mówią, że alkohol nie jest im w ogóle potrzebny lub po prostu im nie smakuje. Co ważne, w porównaniu do innych grup Abstynenci deklarują, że potrafią efektywnie odmawiać, a podejmowanie wyrzeczeń nie stanowi dla nich większego problemu.

Balujących jest niewiele mniej. To ludzie, którzy mają wysokie poczucie spełnienia i kontroli nad swoim życiem, a alkohol to dla nich przede wszystkim towarzysz zabawy. Nie da się jednak ukryć, że jest on dla nich ważny, dlatego też piją go najwięcej ze wszystkich. Niejednokrotnie również go nadużywają.

Nieco inaczej działają Wyskokowi. Oni zdecydowanie rzadziej sięgają po alkohol, ale gdy już to zrobią to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zatopią się w klimacie i zdecydowanie przesadzą z ilością spożywanego trunku, a efektem tego będzie ich niestosowne zachowanie. To typ, który nie potrafi odmówić w sytuacji, gdy ktoś go do czegoś namawia. Co więcej, Wyskokowi sięgają po alkohol, ponieważ liczą, że pozwoli im się wyluzować i nawiązać bliższe relacje z innymi.

Najbardziej radykalną grupą w tej kwestii są tzw. Zatopieni. Cechuje ich najbardziej ryzykowny sposób spożywania alkoholu. Te osoby niejednokrotnie muszą zmagać się z różnymi zaniedbaniami wynikającymi z nadużywania alkoholu. Zatopieni odznaczają się brakiem poczucia wpływu na własny los, a alkohol stanowi dla nich sposób na zabicie nudy i odpędzenie frustracji.

Źródło: Hill+Knowlton Strategies

ludzie2ikonanowe123
ludzie2ikonanowe123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 10/07/2018 07:34

    CytujSkomentuj

    Chyba to pokażę kilku osobom ;) jak już padło wszystko jest dla ludzi, ale znam osoby, które naprawdę przesadzają i choć źle znoszą alkohol następnego dnia to zmagają się z bólem głowy i nudnościami. U mnie na pewno typ Odpowiedzialny, ale też często Niezainteresowany. Jak to się mówi, swoje wypiłam ;) i już mi się po pristu nie chce.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.