2ikona_seks6
Są zwody, gdzie singli jest jak na lekarstwo / fot. 123
karolina
16/01/2013

Najmniej singli wśród bagażowych

Panny sznurem nie za mundurem, ale za… bagażowym. Z Diagnozy Społecznej 2009 wynika, że jedynie 8 proc. pracujących w tym zawodzie nie ma stałego partnera

Mało singli jest również wśród ogrodników, kierowników, górników i kierowców. Tuż za nimi uplasowali się kojarzeni ze znanym powiedzeniem żołnierze. Na brak towarzystwa nie powinni narzekać żołnierze. Stosunkowo rzadko są singlami i mają średnio niemal 9 przyjaciół.

Najwięcej „samotnych serc” jest wśród recepcjonistów. Aż 40 proc. spośród przedstawicieli tej profesji zadeklarowało, że nie ma stałego partnera. Singlem jest średnio co trzeci informatyk, inżynier, nauczyciel akademicki czy specjalista nauk społecznych. Życie w pojedynkę często prowadzą też sprzedawcy i ekonomiści (28 proc.) oraz robotnicy (27 proc.) i pracownicy administracji publicznej (25 proc.).

Brak partnera nie zawsze udaje się zrekompensować większą liczbą przyjaciół. Wśród profesji analizowanych w badaniu miało to miejsce jedynie w kilku przypadkach. Na przykład wśród nauczycieli szkół wyższych, gdzie wysoki odsetek singli idzie w parze z dużą liczbą przyjaciół. W pozostałych, ”singlowych” zawodach ilość przyjacielskich relacji była wyraźnie niższa.

2ikona_seks6
2ikona_seks6

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.