logoekscesy
Redakcja
16/09/2011

Niespodzianki za EKScesy!

Drodzy, 15 września o północy zakończyliśmy głosowanie na EKSces publiczności. W kategorii damskiej po zaciętej walce zwyciężyła Ramona Rey, tuż przed Dodą. Wśród mężczyzn bój wygrał Czesław Mozil, pokonując ostatecznie Janusza Radka. Gratulujemy! Teraz jednak nagradzamy Was – za Wasze opinie

Dziękujemy Wam za dwa tygodnie wspaniałej zabawy i wielu emocji. I za równie wspaniałe komentarze! Wasze EKScesy wręczymy zwycięzcom podczas I urodzin EksMagazynu 27 paździenika. Wtedy też poznacie wybór EksMagazynu – mamy nadzieję, że i z nim się zgodzicie. A teraz lista nagrodzonych komentarzy. Postanowiliśmy nagrodzić aż 20 komentarzy, serdecznie gratulujemy zwłaszcza Czesławowi, Januszowi Radkowi i Agnieszce Czerwińskiej wspaniałych opinii i uznania publiczności!

1 nagroda – płyta CD i DVD „Dom za miastem” Janusza Radka

***Joanna Antoniak za uzasadnienie wyboru Janusza Radka:
– Za to, że jest „bezczelnie przystojny”;)

3 nagrody – biżuteria od Galerii Venus
***Małgorzata Foszpańczyk za uzasadnienie wyboru Janusza Radka:
– Za to że potrafi zaczarować, wystarczy usłyszeć go raz i nie ma szans wydostać się spod jego mocy.

***Wioletta Laszczowska za uzasadnienie wyboru Janusza Radka:
– Nagroda należy się bezwzględnie za to, co artysta potrafi zrobić swoim głosem ze słuchaczem. Obudzenie w nim najpiękniejszych emocji, wydobycie z głębi duszy całej wrażliwości, zasłuchanie, któremu nie można się oprzeć, za pokochanie poezji i zrozumienie jej piękna oraz niebanalne ukazanie rzeczywistości i uczuć towarzyszących nam w codziennym życiu.

***Kamila Adaszewska za uzasadnienie wyboru Janusza Radka:
– Za to, że NIE jest ikoną dzisiejszej, marnej popkultury, którą kreują media i tzw. znawcy tematu. Za to natomiast, że jest Artystą, godzącym ten przywilej z byciem normalnym facetem. A przy tym, który ma wciąż niestrudzone chęci, aby wymagać od świata, ludzi i siebie samego ciągle więcej i więcej i więcej.


2 nagrody – kąpielówki od Alpha Male


***Agnieszka Wilk za uzasadnienie wyboru Janusza Radka:
– Za genialny głos, za niezwykłą charyzmę, za niezliczone talenty sceniczne, za trzepot serca, który powodują Jego utwory, za niezwykłą, szczerą emocjonalność, za inspirację, za Sandora Vessanyi, za rolę Judasza, za to, że nadal jest moim ulubionym artystą, za to, że jest inny.

***Dorota Słoniewska Kudłacik za uzasadnienie wyboru Janusza Radka:
– Za chwile , kiedy mogę zachwycać się pięknem – pięknem śpiewu,pięknem muzyki, słów.Za chwile , kiedy jestem świadkiem tworzenia i odtwarzania jego własnej wrażliwości .Za piosenki , dzięki którym wiem ,że mężczyzna w miłości czuje , kocha i cierpi tak samo jak kobieta , tylko nie każdy umie o tym mówić:) Każdy znajduje sobie indywidualne sposoby odreagowywania stresu i intuicyjnie wiemy co nas odpręża.. Moja intuicja mówi jedno- TEN GŁOS.A na koniec za to, że nawet nie zdając sobie z tego sprawy pozytywnie zmienia i krzyżuje ludzkie losy:)))

3 nagrody – zegarki Ozoshi

***Anka Pożyczka za uzasadnienie wyboru Cecylii Malik:
– Dla mnie to rewelacja – prosty sposób by zwrócić uwagę na wiele różnych problemów i spraw. Ta kobieta ma tyle entuzjazmu co dziecko na karuzeli i tyle sił, co kowal w kuźni – a przy tym jest tak delikatna, jak wychwalana niewiasta w romantycznych poematach. Zdecydowanie zasługuje na zwycięstwo – przy tylu przedsięwzięciach nadal postała skromna i nie pcha się na afisze – pogratulować!

***Michał Karaś za uzasadnienie wyboru Magdy Gessler:

Muszę powiedzieć o niej jedno. Bo może i wżeniła się w ród „z nazwiskiem”, może nie jest aż taką królową smaku. Ale pani Magda przede wszystkim smacznie mówi. Ja od samego słuchania jej rozmów o kuchni robię się głodny. I jeszcze jedno – nie stylizuje się na nie wiadomo jaką damę, nie pozuje na najwyższe sfery każdym swoim gestem – lubi dobrze zjeść domowe jedzenie i się tego nie wstydzi. W czasach, gdy wszyscy chodzą na sushi, palą cygara, piją whisky i wina na zasadzie „bo tak wypada” bardzo doceniam jej „swojskość”;)

***Karina Maciorowska za uzasadnienie wyboru Agnieszki Czerwińskiej:

– Właśnie za to, że pokazuje kobiety, a nie wieszaki na ubrania. Wygląd nie jest najważniejszy „ważne to co w duszy gra”. A „kochanego ciała nigdy za wiele”.

11 nagród – biżuteria by Dziubeka


***Alicja Kostrzak za uzasadnienie wyboru Czesława Mozila:
Po pierwsze za to, co robi wraz z kapelą. Za muzykę, słodko-gorzką. Jak ciastko ze słodką polewą i nadzieniem, niekoniecznie słodkim. Takim jak nasze życie. W baśniowy sposób opowiadają historie, które tak naprawdę znamy z naszego życia. Oni są jak Czarodzieje z magiczną różdżką. A my słuchamy, czujemy że za drzwiami zostawiliśmy problemy. A tak naprawdę magia muzyki nas przyciąga. Ale także to, że wszystko, co znamy w ich sposobie przekazu jest oryginalne. Inne. Zupełnie odmienne. Baśniowe. A my, cudowni ludzie o duszy dziecka właśnie o tym marzymy. . .

***Dominika Wołosz za uzasadnienie wyboru Czesława Mozila:
– Czesław to seks w czystej postaci- jest zabawny, uroczy, inteligentny, utalentowany- czego potrzeba więcej? Nie musi mówić dobrze po polsku, nie musi być przystojny, wystarczy że Czesław śpiewa.. ;)

***Natalia Mordarska za uzasadnienie wyboru Czesława Mozila:

– EksMagazynie jestem pewna, że długoooo nie znajdziecie takiej osobowości jak Czesio, jest indywidualny, prawdziwy, wyjątkowy i niezwykły… A tego w dzisiejszym świecie niestety brakuje… Nie możecie tego nie docenić!!

***Iwona Sokołowska  za uzasadnienie wyboru Czesława Mozila:
-  Za to, że wręcz ocieka intelektualnym ekscentryzmem; za Jego podejście do życia takie na wspak; za to, że jest takim księciem bez królestwa, którego chciała by mieć każda kobieta u swego boku… O tak, tak właśnie za to go wielbię ;]

***Mariola Kochanowska za uzasadnienie wyboru Czesława Mozila:
– Nie grzeszy ten, który Mozila nie zna,
Lecz ten, kto nad Mozilem szlocha,
Bo kiedy Mozil z koncertu wychodzi,
Mówi: – Nic nie szkodzi!
A ja mówię – wróć bo bisu pragniemy :)

***Madzia Magdalena za uzasadnienie wyboru Czesława Mozila:
– Oczywiście, mój głos padł na Czesława Mozila. Mężczyznę, do którego po cichu wzdycham i czasem lubię wyobrażać sobie to i owo ;) imię masz takie jak mój tata, niektóre piosenki, Twojego wykonania są o nim, niektóre o mnie, o życiu jakie znam. Pochodzisz ze Śląska, jak ja, a bywasz w Alchemii, też jak ja :) cóż… fajnie jest mieć powzdychać do kogoś czasem…YES! w końcu to napisałam ;)

***Joanna Sitek za uzasadnienie wyboru Czesława Mozila:
– Moim zdaniem Czesław Mozil powinien wygrać za to, że jest jednym z niewielu naturalnych i szczerych artystów. Słychać, że jego muzyka płynie prosto z serca, jest szczera i mimo banalnych słów użytych w tekście można się doszukać głębszego sensu który daje wiele do zastanowienia. Poza tym Czesław jest bardzo oryginalny oraz szczery co jest mało spotykane w dzisiejszym świecie. On nie boi się co powiedzą inni tylko robi to co uważa. Niektóre jego publiczne wyznania mogą by nieco szokujące ale to dodaje mu uroku. a poza tym jest sodki i za to go uwielbiam! ;)

***Kinga Piekarz za uzasadnienie wyboru Czesława Mozila:
– Czesław to artysta, który ma dużo dobrego do powiedzenia na polskiej scenie muzycznej. Jest moim autorytetem jeśli chodzi o szukanie swojej własnej, muzycznej drogi. No i ten cudowny uśmiech. Poza tym, czy jest jeszcze ktoś, kogo podniecają pieski na koszulkach? :D

***Joanna Pasternak Kuźnicka  za uzasadnienie wyboru Agnieszki Czerwińskiej:
– Agnieszka Czerwińska próbuje zmienić sytuację większych kobiet w Polsce walcząc z przeciwnikami, zazdrośnicami, malkontentami nie zważając na gromy jakie ją za to na każdym kroku spotykają, brnie ciągle do przodu… i za to jej chwała.

***Magdalena Szulc za uzasadnienie wyboru Agnieszki Czerwińskiej:
– Aga jako kobieta Plus Size spełnia swoje marzenia jak i miliona kobiet w Polsce … Udowadnia codziennie że nie ma ludzi idealnych…. ale chce żebyśmy byli akceptowali, szanowani i polubili siebie takimi jakimi jesteśmy… Jest dowodem na to że można odnieść sukces i spełniać swoje marzenia… jest naszym przewodnikiem w nowym świecie wielkiej mody…;) Zaczyna pokazywać nowy styl w świecie mody….dzięki czemu Piękne osoby Plus Size są zauważane i równie szanowane..;)

***Joanna Barszczewska za uzasadnienie wyboru Agnieszki Czerwińskiej:
– Mówię to ja – osoba nierozerwalnie związana z rozmiarem 34. Ryzykuję stwierdzenie, że nie przeszkadza mi to rozumieć dziewczyny, które całe życie walczą z nadmiarem kilogramów, nadmiarem centymetrów, nadmiarem uszczypliwych komentarzy i nadmiernym brakiem wiary w siebie. Może to zwykła ludzka empatia, a może fakt, że osoby zbyt szczupłe bywają piętnowane wcale nie rzadziej niż puszyste. Nigdy nie uważałam, żeby osoby kryjące się w ubraniach XXL były pod jakimś względem gorsze. Niemniej zdanie odmienne od mojego nie było rzadkością, skoro na bramie do świata mody malował się znak zakazu wstępu dla dziewczyn o rubensowskich kształtach, także w Polsce…
Agnieszka wprowadza w tej dziedzinie rewolucję nie tylko słowem, lecz czynami. Nie tylko mówi o tym, że sesje zdjęciowe z udziałem pań w rozmiarze zero w niczym nie ustępują tym, gdzie króluje rozmiar XXL, ale pozwala, by naocznie przekonał się o tym każdy. I, co tu dużo mówić – gołym okiem widać, że ma rację. Modne ubrania i profesjonalne ujęcia są jedynie przykrywką dla kluczowego celu całej tej działalności – budowania wiary w siebie, niekiedy od fundamentów, przekonanie, że piękne nie jest wyłącznie to, co szczupłe, lecz przede wszystkim to, co ludzkie. Powiedzenie tego (ba, wykrzyknięcie) przed kilkumilionową, pełną sceptycyzmu publiką to nie lada wyzwanie. I ja Agnieszkę szczerze podziwiam za tę odwagę płynięcia pod prąd.


Wszystkich laureatów prosimy o kontakt na adres redakcja@eksmagazyn.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać „EKScesy 2011 – głosowanie publiczności”, a w treści maila podać do siebie adres. Nagrody wyślemy pocztą. Dziękujemy Wam jeszcze raz za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które już wkrótce pojawią się na naszym fanpage’u!

logoekscesy
logoekscesy

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.