Lukasz_Frydel
Redakcja
31/03/2016

Pierwsze kroki do sukcesu

Sukces – słowo to z pewnością dobrze brzmi, ale co tak naprawdę oznacza? Wiele osób widzi sukces jako końcowy efekt wieloletniej pracy: prężnie działające spółki, znane ogólnopolskie marki, milionowe zyski i stojących za nimi właścicieli.

A potem już sami podświadomie potrafimy dopowiedzieć, że idą za tym drogie auta, piękne kobiety czy egzotyczne wczasy. „Tacy to moją życie” – wzdychamy. Nic jednak bardziej mylnego!

Biznesowy sukces to przede wszystkim ciężka praca po kilkanaście godzin na dobę, często kosztem życia prywatnego oraz wszelkich rozrywek. To także ogromna odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale także za pracowników. Wreszcie trudne decyzje strategiczne, gdzie jeden mały błąd potrafi skumulować lawinę problemów, a jedna niepozorna innowacja może przełożyć się na wielokrotnie większy zysk.

Nie ma recepty na osiągnięcie sukcesu. Statystyki są nieubłagane – mało komu się udaje. Myślenie życzeniowe w starciu z twardymi danymi zawsze przegrywa. Dlatego trzeba być zawsze o krok przed konkurentem, zachować dyscyplinę, logiczne myślenie, emocjonalny spokój i sprawnie zarządzać ludźmi. Gdy podeprzemy to kolosalną wiedzą merytoryczną i unikalnym „know-how” to jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu. A czasami i tak to nie wystarczy.

Dlatego tym bardziej miło mi jest napisać kilka zdań wstępu do publikacji, która przedstawia sylwetki tych, którym się udało. Książka ta jest zbiorem niezwykle inspirujących historii wyjątkowych Mężczyzn pełnych pasji, kreujących rzeczywistość, a także udowadniających, że niemożliwe nie istnieje! Wreszcie, mężczyzn różniących się charakterem, stylem działania, osobowością, poglądami, a jednakże mających wspólny mianownik Mężczyzny Sukcesu!

Łukasz Frydel, redaktor naczelny magazynu „Dzień Mężczyzny”

Lukasz_Frydel
Lukasz_Frydel

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 16/09/2018 18:28

    CytujSkomentuj

    Mam tę książkę. Bardzo bardzo mi się podoba i polecam wszystkim, którzy mają swoje biznesy lub o tym myślą. Różni ludzie, różne podejścia ale z każdego można coś wynieść poztywnego dla siebie. Tak więc jeśli ktoś jej jeszcze nie ma to polecam

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.