kobieta18ikonanowe123
Julia Nieznalska
19/03/2013

Polki są ambitne

Polki są dobrze wykształcone. Według badania PKPP Lewiatan 94 proc. ma co najmniej średnie wykształcenie. To jeden z najlepszych wyników w Europie

Panie posiadają wiele cech pomocnych w prowadzeniu przedsiębiorstwa. – Są rzetelne, systematyczne, starają się podejmować rozważne i odpowiedzialne decyzje. Wykazują się dużą samodyscypliną – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert  ds. szkoleń w Akademii PARP.  W świecie biznesu kobiety odnoszą sukcesy. Zajmują kierownicze stanowiska i są równym partnerem w negocjacjach. Jakie są ich atuty? Wykształcenie, cechy charakteru oraz niesamowita chęć i motywacja do własnego rozwoju zawodowego.

Mimo tych wszystkich zalet, przedsiębiorcze panie są znacznie ostrożniejsze niż mężczyźni, co nie zawsze jest atutem w biznesie. Z badania MillwardBrown SMG/KRC, przeprowadzonego na zlecenie PARP, wynika że potrzebę ciągłego szkolenia ma ponad 70 proc. kobiet, będących właścicielkami lub osobami z kadry kierowniczej MSP. Kobiety chcą mieć poczucie, że są dobrze przygotowane do prowadzenia biznesu, ale niestety brakuje im czasu na szkolenia. Oprócz zadań zawodowych, kobiety mają więcej obowiązków domowych. Według analizy Komisji Europejskiej „Men and gender equality” Polacy domowym obowiązkom poświęcają 160 minut dziennie, a Polki pięć godzin. Dlatego każda metoda optymalizacji czasu jest dla kobiet bardzo ważna.

Idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorczych pań są szkolenia przez Internet. Ze szkoleń w systemie e-learning można korzystać przez 24 godziny bez konieczności dojazdów, opuszczania domu lub miejsca pracy. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Do dyspozycji uczestniczek pozostają opiekunowie. Doradzają, tłumaczą i pomagają przyswoić materiał, rozwiązują problemy techniczne. Na forach i czatach internetowych można pracować w grupach, wymieniać doświadczenia i wiedzę. Takie możliwości oferuje Akademia PARP, która wspiera kobiecą przedsiębiorczość oraz zapewnia łatwiejszy dostęp do edukacji.

- Ważne jest, aby kobiety miały odpowiednie narzędzia do dalszego rozwoju. Dzięki dostępowi do wiedzy biznesowej, ich firmy będą odnosić sukcesy i staną się konkurencyjne na rynku – mówi Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP.  Szkolenia e-learning Akademii PARP to przede wszystkim wiedza praktyczna. Jest to szczególnie istotny element dla kobiet, które chcą zdobyć gruntowne przeszkolenie z wybranej dziedziny. Szkolenia internetowe Akademii PARP zostały tak ułożone, aby po ich ukończeniu zdobytą wiedzę od razu wcielać w życie i wykorzystywać  w pracy.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajduje się 35 szkoleń e-learning w pięciu zakresach tematycznych. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

kobieta18ikonanowe123
kobieta18ikonanowe123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.