ludzie_123ikonanowe_2015_02
Karol Pisarski
16/02/2017

Przyjemna nauka angielskiego

Z regularną nauką języków obcych jest podobnie jak z odchudzaniem. W obu przypadkach to „jutro” ma być dniem, w którym rozpoczniemy walkę – z poznawaniem nowych słówek czy dietą. Chcąc uzyskać jakiekolwiek efekty warto zacząć już dzisiaj. Jak podejść do nauki języków obcych i poznać trochę lepiej np. angielski? Można to z powodzeniem robić w zaciszu domowym

Przygoda z językiem angielskim wcale nie musi oznaczać drogiego kursu wykupionego przez nas na kolejny rok. Można uczyć się języków na co dzień w swoim domu. Pomóc sobie możemy np. śledząc newsy na anglojęzycznych portalach. Jeśli jesteś głodny newsów o świecie, śledź strony anglojęzycznych mediów, jak agencja Reuters czy The Guardian. Podczas gotowania obiadu czy sprzątania oglądaj telewizję BBC lub CNN, a także słuchaj radia BBC, które z myślą o osobach uczących się języka angielskiego, przygotowało również specjalną serię kursów i podcastów, jak 6 minute English, English My Way czy Shakespeare Speaks.

Ci, którzy lubią muzykę powinni natomiast robić sobie prywatne mini-karaoke. Jeśli wolisz słuchać piosenek, skup się na przyswajaniu słówek jednego utworu dziennie. Warto nie tylko tłumaczyć tekst, ale również pobawić się w karaoke i śpiewać piosenkę razem z artystą. To pomaga natomiast zyskać później śmiałość w rozmowach z innymi. Dzięki słuchaniu piosenek zyskujemy również zdolność rozumienia ze słuchu.

Piosenki to jednak nie wszystko. Równie ważne może się okazać oglądanie filmów i seriali bez lektora. Warto jednak zamiast tego postawić na napisy w języku angielskim. Większość telewizorów obecnych na rynku posiada opcję wyłączenia lektora i ustawienia napisów po polsku albo angielsku.

Podobnie może nam pomóc oglądanie anglojęzycznych YouTuberów. Warto znaleźć tych, którzy będą opowiadali o tym, co aktualnie nas interesuje. Jeśli zatem interesuje nas make up to postawmy na kanał Lisy Eldridge. Wolimy vintage vlog? Wybierzmy Lilly Jarlsson, a jeśli ćwiczenia jogi to Boho Beautiful. Dzięki temu będziemy łączyli przyjemne z pożytecznym. Na początku często pojawiają się problemy z rozumieniem niektórych akcentów, ale później już się z tym oswajamy, a do tego czasu jesteśmy w stanie przyswoić wiele słownictwa.

Przestawienie języka systemu w telefonie lub konkretnej aplikacji również pomoże ci w oswojeniu się z językiem w naturalny sposób. Warto rozpocząć od intuicyjnego Facebooka, gdzie możesz wybrać aż cztery wersje języka angielskiego: brytyjską i amerykańską, a w formie żartu, wersję piracką i do góry nogami.

Jeśli czujesz, że postępy językowe nie przychodzą tak szybko, jakbyś tego oczekiwał, co zdarza się wszystkim, nie wmawiaj sobie, że nigdy się nie uda. Najlepiej usuń słowo „nigdy” ze swojego słownika. W gruncie rzeczy proces nauki języka jest bardzo subtelny, a załamywanie rąk tylko odwraca twoją uwagę od małych sukcesów, które cały czas robisz!

Źródło: CluePR

ludzie_123ikonanowe_2015_02
ludzie_123ikonanowe_2015_02

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 07/06/2018 15:53

    CytujSkomentuj

    Najlepsza nauka jest przez zabawę. Ja na szczęście nie mam blokady językowej i wręcz proszę o poprawianie mnie przy błędach. Wiadomo ze staram sie mówić coraz lepiej

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.