meskapodszewkaikonanowe123
Ela Prochowicz
26/12/2013

Swój własny szef

Nie mają etatu, a w domu pracować już nie chcą. W kawiarni bywa zbyt duszno, za ciemno, a tu ciągle coś się dzieje. Są ludzie, komputer i wspólne projekty. Freelancerzy stawiają na coworking – dzielenie biura z innymi. Zarabiają nawet po 8 tys. zł

Według Europejskiego Badania Przedsiębiorstw co piąta firma współpracuje z co najmniej jednym pracownikiem niezależnym. Widać to też w Polsce. Według danych GUS Polacy założyli blisko 350 nowych firm – o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Freelancerzy muszą gdzieś pracować. Dla wielu wynajęcie biura to za duży wydatek, a po jakimś czasie własne mieszkanie, w którym się je, śpi i pracuje, staje się koszmarem. Dlatego dzielą biuro z innymi.

Firma inFakt.pl, we współpracy z 10 największymi centrami coworkingowymi w Polsce oraz agencją badawczą 4P research mix przeprowadziła badanie polskich coworkerów. W badaniu wzięły udział biura coworkingowe z Warszawy, Gdańska, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Lublina i Krakowa. To pierwsze tego typu badanie w Polsce.

meskapodszewkaikonanowe123
meskapodszewkaikonanowe123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.