ccroland.lakismale
Ela Prochowicz
05/04/2011

Technika w służbie edukacji

Znajomość języków obcych to jeden z głównych wyznaczników atrakcyjności na rynku pracy. Rozwój pod tym kątem to także ogromny komfort i satysfakcja, szczególnie jeśli lubimy zagraniczne podróże

Oferta szkół językowych prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jednak pod natłokiem codziennych spraw coraz częściej rozglądamy się za innowacyjnymi metodami nauki. Tradycyjne podejście do nauki odchodzi powoli w odstawkę. Uczęszczanie na kursy jest czasochłonne, kosztowne, a w wielu przypadkach okazuje się także nieefektywne. Naukę w szkołach językowych niełatwo jest pogodzić z licznymi obowiązkami, często osoby zdeterminowane by się kształcić mają trudność z dostosowaniem swojego grafiku do terminów zajęć. Mimo wszystko, ogromna wartość jaką niesie ze sobą j. angielski, włoski czy francuski to wystarczająca motywacja by zapisać się na drogi kurs. Na szczęście, dzięki możliwościom oferowanym przez Internet nauka języków obcych staje się nieporównywalnie bardziej skuteczna i wygodna.

Nauka z domu lepsza niż w szkole?

Na wspomnienie edukacji w wirtualnych warunkach zazwyczaj przychodzą na myśl e-booki bądź interaktywne testy językowe. Takie materiały nie gwarantują jednak systematycznych postępów, bo nawet najlepszy podręcznik nie zastąpi doświadczonego nauczyciela oraz motywacji wynikającej z uczestniczenia w grupowych zajęciach. Tłumaczy to rosnącą popularność kursów językowych prowadzonych za pośrednictwem Internetu w czasie rzeczywistym. Teraz każdy z laptopem i dostępem do sieci może uczestniczyć w video-konferencji ,,na żywo”.

Zalety innowacyjnego sposobu nauki

- Uczenie się w wirtualnej klasie nie wiąże uczestnika w jednym miejscu i w dodatku ułatwia godzenie edukacji z obowiązkami – komentuje Magdalena Szajnóg z serwisu LingoLab.pl. – ,Wystarczy komputer z dostępem do Internetu, aby skorzystać z lekcji. Kurs w tej formie to ogromna oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Nowoczesne platformy edukacyjne pozwalają zapomnieć o konieczności siedzenia w szkolnej ławce. Mobilność rozwiązania pozwala na kontynuowanie zajęć nawet za granicą albo w trakcie podróży, jeśli tyko mamy dostęp do Internetu. Ponadto, skutecznej nauce sprzyja możliwość swobodnego odtwarzania lekcji, co jest wyjątkowo pomocne w przypadku opuszczenia zajęć.

Jak wygląda nowoczesna edukacja w Polsce?

Zainteresowanie nauką języka angielskiego i wielu innych nikogo dziś nie dziwi. Uczniowie cenią sobie indywidualne podejście lektora do słuchacza. Zorganizowanie małych grup zajęciowych i pomysłowe, interaktywne ćwiczenia ułatwiają spełnienie tych oczekiwań. Przykład serwisu LingoLab.pl pokazuje, że na tym nie kończą się zalety nauki przez Internet. Platforma Learning Management System oraz specjalny program do video-konferencji pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału nauki w wirtualnej klasie. Doświadczeni lektorzy i materiały dydaktyczne wysokiej jakości są niezbędne, aby zdobyć wartościową, praktyczną wiedzę.

Internetowe szkoły lepsze od tradycyjnych?

Twórcy platformy stawiają przede wszystkim na naukę swobodnej komunikacji, dlatego wszystkie zajęcia odbywają się w przyswajanym języku. Praktyczne ćwiczenia wyznaczają najkrótszą drogę do biegłego posługiwania się angielskim. W przypadku LingoLab.pl nie ma ryzyka, że trafi się do grupy odstającej od nas poziomem lub zbyt zaawansowanej. Każda osoba odwiedzająca stronę www.lingolab.pl może wypełnić test online, który stanowi informację zwrotną o poziomie wiedzy. W razie zdecydowania się na zajęcia, test ułatwia trafne dopasowanie odpowiedniego kursu.

,- Podczas kursu słuchacze mają wiele okazji do wyrażania swoich opinii, przekonań i poglądów na różne tematy poruszanych podczas zajęć. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem kamery internetowej i słuchawek z mikrofonem. – podsumowuje Magdalena Szajnóg ze szkoły LingoLab.pl.

Technika otwiera nowe horyzonty samodoskonalenia. Mając świadomość jak cenna jest znajomość języków obcych, warto przyjrzeć się bliżej rozwiązaniom takim jak platforma LingoLab.pl. Internetowe szkoły języków obcych zyskują coraz więcej zwolenników ponieważ nauka online jest równie efektywna jak tradycyjne zajęcia, a jednocześnie gwarantuje nieprzeciętny komfort i oszczędność czasu. Kto wie, może w przyszłości sale lekcyjne nie będą już potrzebne?

ccroland.lakismale
ccroland.lakismale

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. JacQ 11/04/2011 11:52

    CytujSkomentuj

    Hmm, Lingolab prezentuje się naprawdę nieźle, w zasadzie wygląda to jak normalna lekcja, zobaczcie co znalazłem na YT http://www.youtube.com/watch?v=cluY6gBMgSs

  2. Dagmara 07/02/2019 15:22

    CytujSkomentuj

    Ciekawa jestem, kiedy lekcje na odległość staną się normą :) nei mówię o edukacji domowej, ale takiej „typowej” szkole jutra. Bo myślę że sprawy do tego dążą, nie tylko z uwagi na przeludnienie planety, smog który niekiedy oficjalnie zatrzymuje dzieci w polskich domach, ale też z uwagi na to, że nauczyciele coraz bardziej ukazują swoje niezadowolenie w kwestii płacy za nauczanie – i ja ich oczywiście popieram!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.