ikona1234serce
Edyta Nowicka
09/02/2017

Walentynkowy zawrót głowy

Jednym nie udziela się magia tego dnia, inni natomiast starają się już znacznie wcześniej przygotować do jego celebrowania. Mowa o Walentynkach, które czasami łączą, a innym razem dzielą ludzi. Czym jest dla nas to święto?

Jak wynika z badania „Walentynkowe zwyczaje Polaków” zarówno mężczyźni jak i kobiety deklarują zazwyczaj, że obchodzą Dzień Świętego Walentego. W przypadku kobiet to aż 76% ankietowanych, a u płci przeciwnej 69%. I to nie tylko ze względu na tradycję, ale dla co trzeciego respondenta w przypadku obu płci to dowód miłości. Ponad 26% chce spędzić ten dzień w sposób wyjątkowy z partnerem, a dla 15% to okazja do sprawienia bliskiej osobie niespodzianki.

Ci, którzy decydują się je obchodzić, rozpoczynają przygotowania już na kilka dni przed świętem. Zgodność co do samego celebrowania nieco jednak rozmija się w samym sposobie spędzania święta. Zakochani nie zawsze stawiają na romantyczne spotkania, niejednokrotnie marzą im się niestandardowe rozrywki oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu z partnerem. W tym przypadku panowie stawiają jednak na tradycję i wspomniane już romantyczne spotkania.

Płeć piękna zazwyczaj chciałaby zostać zaskoczona niecodzienną atrakcją. Lot balonem czy wspólny masaż z pewnością należą właśnie do takich niecodziennych atrakcji. Mężczyźni wolą natomiast pójść do restauracji. Finalnie najwięcej osób deklaruje jednak , że spędza ten dzień po prostu w kinie.

Co z upominkami materialnymi? One również są w cenie i pozostają w pamięci na długi czas. Respondenci zapytani, co chcieliby otrzymać wskazywali najczęściej miłą niespodziankę lub prezent w formie przeżycia.

Co ciekawe zarówno dla Pań i Panów Walentynki to również dobra okazja na wyznanie miłości i oświadczyny, jak twierdzi 59% kobiet i 72% mężczyzn. Walentynkowy nastrój sprawia, że właśnie w tym dniu wiele osób decyduje się podarować list miłosny (19%), napisać wiersz (9%) czy nawet piosenką, jak deklarują niektórzy (4%). Prawie połowa ankietowanych mężczyzn (49%) wyraziła także chęć przygotowania własnoręcznie prezentu, aby okazać dowód sympatii wybrance. W przypadku Pań taką formę preferuje 38 % kobiet.

Źródło: Innovation PR

ikona1234serce
ikona1234serce

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.