ludzie_123ikonanowe_2015
Ela Makos
17/08/2016

Złota rybka lubi ryzyko

Co może dostrzec rybka spadająca z dwudziestego siódmego piętra? Nie tylko dostrzega ona to, czego nie widzą inni, ale i podejmuje ryzyko, którego wiele innych ryb z pewnością bardzo by się bało

Ciągłe pływanie wokół kulistego akwarium znudziłoby się każdemu. Nic zatem dziwnego, że spragniona przygód złota rybka Ian w końcu nie wytrzymuje i postanawia z niego wyskoczyć. Akwarium Iana stoi jednak na balkonie dwudziestego siódmego piętra. Wyskakując z niego musi się liczyć z tym, że czeka go zatem długi, ale i fascynujący lot. Mijając kolejne piętra, obserwuje życie mieszkańców bloku o nazwie Sewilla na Roxy.

Wśród tych mieszkańców znaleźć można m.in. atrakcyjnego przyszłego paleoklimatologa, który aktualnie jest raczej erotomanem, studentkę obarczoną niezwykle ważną misją, a także femme fatale. Ian zauważa również robotnika z tajemniczym pakunkiem, kobietę cierpiącą na agorafobię oraz jedenastoletniego podróżnika w czasie. Choć wszystkich dzieli wiele to znajdują się oni w jednym czasie i przestrzeni. Każda z tych osób musi również podjąć decyzję, która zmieni wszystko w ich życiu.

Ian ma w związku z podróżą wiele ciekawych spostrzeżeń. Jedno z nich dotyczy wyrwania się z marazmu, którego podstawę stanowi podjęcie ryzyka. Jak trafnie zauważa: „Po życiu spędzonym w akwarium zdycha się jako stara ryba, która nie doświadczyła ani jednej przygody”.

Bradley Somer, autor książki „27 pięter” stworzył niezwykle interesujący i zabawny portret osób żyjących współcześnie. Somer urodził się w Sydney w Australii, dorastał zaś w Kanadzie. Ukończył studia antropologiczne i archeologiczne. Opowiadania jego autorstwa ukazywały się w periodykach literackich, przeglądach i antologiach, a pierwsza powieść, „Imperfections”, zdobyła w roku 2013 CBC Bookie Award za najlepszy debiut roku. Obecnie Bradley mieszka w Kanadzie, w starym domku w mieście Calgary, gdzie pracuje nad kolejnymi utworami i stara się nie zwracać uwagi na rozrośniętą dżunglę, jaką stało się jego podwórko.

Źródło: Prószyński Media

ludzie_123ikonanowe_2015
ludzie_123ikonanowe_2015

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 31/08/2018 05:40

    CytujSkomentuj

    Ale wstęp!!! :D już naprawdę myślałam że ktoś wyrzucił rybkę z akwarium i to kulistego (nie można, jest to bardzo szkodliwe dla ryb bo naprawdę wariują gdy nie widzą granic pojemnika, najlepsze jest „zwykłe” akwarium z normalnymi ścianami).
    Film powinien być gdzieś dostępny, chętnie bym go obejrzała :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.