moneta_ikona
O rosnących cenach złota na światowych rynkach mówi się coraz więcej. Podwyżki są i będą - zapowiadają analitycy. Dlatego warto inwestować w ten kruszec
Monika Mista
28/07/2011

Złoto, Auvesta i inwestycje

W co dziś zainwestować, żeby nie tracić, lecz pomnażać swoje zasoby? Można grać na giełdzie lub odkładać na przysłowiową „książeczkę”. A złoto? O tym, że jest to fantastyczna inwestycja niewiele z nas pamięta. Nawet zakładając złotą biżuterię, nie myślimy jak bardzo jest ona wartościowa. O możliwościach kruszca przypomina na konferencjach firma Auvesta, która już rozpoczęła podbój polskiego rynku. EksMagazyn przygląda się tym działaniom

Nieprzypadkowo temat inwestycji w metale szlachetne stał się w ciągu ostatnich miesięcy bardzo często poruszany. Specjaliści starają się znaleźć sposób na galopującą inflację. A jak mawiał Alan Greenspa „bez złota nie ma najmniejszej możliwości lub szansy ochronić oszczędności przed inflacją”. Problemy zadłużeniowe Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej powodują, że kapitał ucieka z rynku akcji i szuka bezpiecznego schronienia. Za takie uważane jest złoto – wyjaśnia w mediach analityk Domu Maklerskiego BOŚ Dorota Sierakowska.

Uczestnicy Złotej Konferencji w Krakowie wraz z prowadzącym – Panem Sebastianem Białkiem, właścicielem firmy IVG (www.ivg-hb.de)

Dlatego od maja tego roku w większych miastach Polski odbywają się konferencje informacyjno-szkoleniowe poświęcone inwestycjom w metale szlachetne, jako propozycja współpracy dla potencjalnych partnerów handlowych oraz inwestorów ze strony firmy Auvesta Edelmetalle AG. Tego typu wydarzenia miały do tej pory miejsce w Koninie, Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie oraz Krakowie. Konferencje stwarzają możliwość analizy aktualnej sytuacji rynku szeroko rozumianych usług finansowych i kolejno porównanie różnych form inwestowania w m.in.: lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne i metale szlachetne. W wyniku tego zestawienia złoto okazuje się najbezpieczniejszą lokatą kapitału na całym świecie, jak również najbezpieczniejszym środkiem płatniczym. Powodem tego jest trwałość wartości metalu szlachetnego.

Dzięki inwestycjom w metale szlachetne, stajemy się posiadaczami monet, sztabek, tabliczek o różnej wartości.

W przeciągu kolejnych lat ceny złota będą rosły „pełzająco”, ok. 5-10 proc. rocznie, dlatego jest to dobry moment, aby już teraz poczynić odpowiednie kroki i dokonać zakupu kruszca. Co więcej, inwestycje w złoto mogą również przybrać charakter regularnego programu oszczędnościowego dostosowanego do możliwości finansowych oraz czasowych drobnego inwestora. Inwestycje w złoto jest to temat bardzo klarowny, ponieważ wszystkie prognozy są bardzo czytelne, a sam kruszec może być fizycznie w posiadaniu inwestora lub też zostać zabezpieczony jako depozyt w Szwajcarii. Zakupuje on monety, tabliczki, sztabki lub przedmioty wykonane z metali szlachetnych, lub przechowuje kruszce w szwajcarskich skarbcach.




Metale szlachetne są bardzo bezpieczną formą inwestycji dla kobiet, które zazwyczaj ostrożnie podchodzą do niekonwencjonalnych form oszczędzania. Dzięki namacalnym produktom firmy Auvesta można inwestować w przyszłość dzieci, wnuków lub zwyczajnie odkładać na przyszłość






Więcej szczegółów na temat firmy Auvesta można odnaleźć na: www.auvesta.pl, a już dzisiaj zapraszamy partnerów do uczestnictwa w Złotej Konferencji 18. sierpnia w Katowicach.


Iwona Stankowska – Organizator wydarzeń biznesowych oraz partner handlowy firmy Auvesta, inicjatorka Złotych Konferencji w Krakowie i w Katowicach, specjalistka w sektorze ubezpieczeniowo – inwestycyjnym. Kobieta, która na co dzień dokonuje zdywersyfikowanych decyzji inwestycyjnych i jest dzisiaj w pełni przekonana do tego, iż złoto może stanowić wartość inwestycyjną na przyszłość. Zaprasza do współpracy oraz udziału w wydarzeniach w firmie Auvesta. Pytania na temat planowanych konferencji i inwestycji w metale szlachetne można kierować pod adresem i.stankowska@ivg-mail.de oraz pod nr tel: 698 694 989.

moneta_ikona
moneta_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.