Anna_Chodacka-ikona
Fot. Żaneta Niżnikowska Photography
Anna Chodacka
25/01/2018

Anna Chodacka-Penier: Nigdy w siebie nie wątp!

Z pasji rodzi się biznes, a z biznesu, może narodzić się inspiracja. Podtytuł tegorocznego wydania „Sukces jest Kobietą” nie jest przypadkowy. I tym razem będziemy chwalić przedsiębiorcze Polki, a te, które szukają w życiu swojej drogi – inspirować!

Wiara w siebie, upór, konsekwencja i ciężka praca – te czynniki to składowe sukcesu, które Bohaterki tej edycji wymieniają najczęściej. Nie talent i wyjątkowe, dane przez naturę zdolności, ale właśnie te przymioty, które każda z nas, przy odpowiedniej dawce motywacji, może w sobie rozwinąć i wypracować.

Rozmowy w tej edycji „Sukces jest Kobietą”, to prawdziwa skarbnica wiedzy i kilkadziesiąt „case studies”, które są przykładem m.in. tego jak biznes rozpocząć, przetrwać chwile kryzysu czy jak potencjał firmy rozwinąć. To unikalna wiedza! „Sukces jest Kobietą”, to także, po raz kolejny miejsce, aby się pochwalić! Jak twierdzi Urszula Nowakowska, Dyrektorka Centrum Praw Kobiet, kobiety nadal są zbyt skromne, a co gorsza, nawet umniejszają swoje sukcesy i dokonania! To poważny problem, bo jeśli my wątpimy w siebie i kwestionujemy swoje osiągnięcia, to jak nasze sukcesy mają zobaczyć inni?

I wreszcie wisienka na torcie – rozmowa z mężczyzną! Podobnie, jak w roku ubiegłym postanowiłyśmy, zaprezentować Czytelniczkom sylwetkę wyjątkowego mężczyzny, który dostrzega potrzebę wyrównywania szans kobietom, co więcej ceni je za wiedzę i kompetencje. Robert Biedroń, Prezydent Słupska, to nie tylko polityk, który skutecznie działa na poziomie samorządu i na rzecz mieszkańców miasta. To wartościowy, pełen charyzmy człowiek, który kieruje się w życiu wartościami takimi jak: równość, wolność obywatelska czy transparentność. Dziękuję Prezydentowi Słupska – Robertowi Biedroniowi za objęcie Patronatem Honorowym projektu „Sukces jest Kobietą. Pasja, biznes, inspiracja”.

Mój ulubiony cytat z tegorocznej edycji książki, pochodzi od amerykańskiej pisarki Rebeki Solnit: „Jak masz marzyć o wielkości, skoro twoją rolą jest nie przeszkadzać i zbytnio się nie wyróżniać, aby nie wprawić kogoś w zakłopotanie swoją wspaniałością? ”. Warto zadać to pytanie sobie samej.

Dziękuję całemu Zespołowi Grupy Medialnej Lifestyle, za wysiłek, serce i ciężką pracę włożoną w realizację kolejnej książki „Sukces jest Kobietą”, która powoli staje się częścią ważnego społecznie projektu.  Drogie Kobiety, przed lekturą tej wyjątkowej i publikacji, chcę życzyć zarówno Wam, jak i sobie samej – odwagi, do realizowania marzeń i planów.

Życzę inspirującej lektury!

Anna Chodacka-Penier

Viceprezes Grupy Medialnej Lifestyle


Anna_Chodacka-ikona
Anna_Chodacka-ikona

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. Wiola.W 17/05/2018 08:14

    CytujSkomentuj

    Żeby to takie proste było. To niewątpienie w siebie. Niestety życie nie jest takie proste i wiele z nas, widzę zresztą po koleżankach, czesto kobiety – torpedy w pewnym moemncie dochodzi do ściany i ma ochotę wszystko rzucić i mieć w końcu święty spokój. Może rozwiązaniem jest przeczekać, może znaleźć jakieś nietypowe rozwiązanie. Niemniej jednak, nie wątpić jest bardzo trudno…

  2. Dagmara 24/07/2019 17:07

    CytujSkomentuj

    Ano stety niestety ;) zgadzam się z Tobą Wiolu. Bywa, że pewność siebie aż kipi ;) a potem jakoś dziwnie opada. A siebie trzeba wzmacniać codziennie i na wiele sposobów. Bo kto jest ważniejszy niż my sami?

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.