Az_siedem_bankow_placi_za_uzywanie_konta
Ela Prochowicz
11/02/2011

Bank płaci za używanie konta

Najnowszy ranking kont osobistych przygotowany przez ekspertów porównywarki finansowej Comperia.pl udowadnia, że w bankowości nastał czas klienta. Aż siedem banków płaci nam za użytkowanie konta osobistego. Najwięcej BGŻ i Bank Ochrony Środowiska

Zwrot w bankowości osobistej przyniosła zmiana dotycząca procedury przenoszenia konta z banku do banku. Przypomnijmy, że już od roku możemy przenieść konto za pomocą jednego podpisu. Formalności zobowiązana jest za nas „załatwić” instytucja do której migrujemy. Dotyczy to nie tylko przeniesienia danych odbiorców czy zleceń stałych, ale nawet poinformowanie pracodawcy o nowym numerze ROR, na które ma przelewać wynagrodzenie. – Jak się okazało, nowe zasady przenosin na niewiele się zdały. Na migrację zdecydowały się tylko jednostki, zaś cała rzesza klientów nadal tkwi przy swoich starych rachunkach i narzeka na wysokie opłaty, mimo że u konkurencji mogliby płacić znacznie mniej – mówi Sylwester Góreczny, ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl.

By zachęcić nas do większej aktywności przy wyborze rachunku, banki zdecydowały się płacić klientom nie tylko za samo przeniesienie konta, ale regularnie – za wykonywane operacje. Pierwszym ROR-em tego typu było Konto bez Kantów Banku Ochrony Śro dowiska. Przypomnijmy, że jego posiadacze mogą zarobić nawet 720 zł rocznie. BOŚ płaci za dokonywane przelewy i zlecenia stałe (po 1 zł za każdą taką operację), za polecenia zapłaty (3 zł), za płatności kartą (1 zł za każde 100 zł wydane), a nawet za wypłatę kartą obcego banku z bankomatu BOŚ (1 zł za każdą operację)!

Ciekawa jest także oferta Banku Gospodarstwa Żywnościowego. Bank obiecuje klientom bonus w wysokości 1 proc. najwyższego wpływu na Konto z Podwyżką. Pozostałe banki nie dają już swoim klientom możliwości takiego zarobku jak BOŚ i BGŻ. Przy założeniach, jakie poczynili eksperci z Comperii – wszystkie wygenerowały roczny zysk poniżej 100 zł.

Założenia:

*•   na konto wpływa miesięczne wynagrodzenie w wysokości 3,5 tys. zł (najwyższy wpływ)

*•   średnie miesięczne saldo na rachunku 2,5 tys. zł

*•   10 zewnętrznych przelewów internetowych/mies.

*•   3 zewnętrzne zlecenia stałe/mies.

*•   miesięczny obrót na karcie debetowej 1,5 tys. zł (10 transakcji w kwocie min. 100 zł)

*•   1 wypłata kwoty 200 zł z obcego bankomatu/mies.

*•   1 wypłata kwoty 200 zł z zagranicznego bankomatu/kwartał

Az_siedem_bankow_placi_za_uzywanie_konta
Az_siedem_bankow_placi_za_uzywanie_konta

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.