image002
fot. materiały prasowe
Edyta Nowicka
21/02/2017

Blossoms: Królowie rankingów z Manchesteru

Potrzebowali jedynie tygodnia, aby ich płyta znalazła się w czołówce najlepiej sprzedających się krążków w Wielkiej Brytanii. Zespół Blossoms spodobał się również polskiej publiczności, która miała okazję wysłuchać jego koncertu w czerwcu ubiegłego roku. Niedługo pojawią się w naszym kraju raz jeszcze

Tradycja gitarowych zespołów z Manchesteru jest tak ogromna, że z jednej strony każdy wyróżniający się skład ma plus za pochodzenie już na starcie. Z drugiej jednak strony, próba stawienia czoła dorobkowi tych historycznych grup może wręcz paraliżować przed ewentualnymi porównaniami czy szukaniem podobieństw. Blossoms są już jednak na tym etapie kariery, że o porównania bać się nie muszą, a i kwestie lokalne wykorzystali znakomicie.

Debiutancki album tej formacji, zatytułowany po prostu „Blossoms” trafił do sklepów w lipcu ubiegłego roku. Już po pierwszym tygodniu sprzedaży dotarł natomiast na szczyt listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Takiego sukcesu ze swoimi debiutanckimi płytami nie mieli nawet The Libertines, Kaiser Chiefs czy Bloc Party, których muzyka bywa często wymieniana jako źródło inspiracji Blossoms.

Na krążku znaleźć można 12 utworów zespołu. Aż 8 piosenek, które tam trafiły były już do tej pory singlami. Taki rozwój wypadków nie mógł być zbiegiem okoliczności, bo Blossoms już w styczniu znaleźli się na 4. miejscu listy BBC Sound of 2016, wskazującej na najważniejszych wykonawców danego sezonu.

Do grona fanów zespołu trafił również Ian Brown, co zaowocowało supportem przed The Stone Roses podczas gigantycznego koncertu w Manchesterze. Co więcej, nie da się ukryć, że to właśnie koncert są siłą Blossoms i dzięki nim zyskali oni popularność. Obliczono, że tylko latem tego roku wystąpili na ponad 40 festiwalach! Teraz przyszedł czas na podbój całej Europy. Podbój będzie dotyczył również Polski. Artyści pojawią się w naszym kraju na dwóch koncertach. 25 lutego będzie ich można posłuchać w Warszawie, a 26 lutego w Poznaniu.

Zespół otrzymał także nominację do prestiżowej nagrody BRIT w kategorii British Breakthrough Act! Gala Brit Awards 2017 odbędzie się 22 lutego w londyńskiej O2 Arena!

Źródło: Universal Music Polska

image002
image002

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.