ikona1234ludzie_seks-kopia 2
Karol Pisarski
24/08/2016

Diamentowa miłość

Diamenty fascynują, cieszą oko, ubogacają i są symbolem miłości oraz trwałości uczuć. Wzbudzają one zainteresowanie ludzi już od wieków. Co w nich jednak takiego przyciągającego?

Nazwa „diament” pochodzi od greckiego słowa „adamas”. Przetłumaczyć je można jako „niepokonany” lub „niezniszczalny”. Jak widać, już sama nazwa sugeruje, że mamy do czynienia z wyjątkowo trwałym materiałem. Co ciekawe, słyszano o nim nawet kilka tysięcy lat temu. To podobno wtedy, około 4000 lat temu odnaleziono w Indiach pierwszy diament.

Prawdziwe zainteresowanie diamentami miało jednak dopiero nadejść. W  XV wieku, wraz z odkryciem przez Louis de Berqueur ‘a sposobu szlifowania diamentów zauważono znacznie inne podejście do tych minerałów. Do XVIII wieku diamenty wydobywano jedynie w Indiach. W 1726 roku odkryto złoża w Brazylii, a w 1860 w Afryce Południowej. To właśnie odkrycie jednego z największych złóż diamentów w Hopetown w RPA przyczyniło się do powstania nowoczesnego przemysłu obróbki diamentów.

Diamenty, które kupujemy w tym momencie pochodzić mogą również z Kongo, Botswany, Rosji, Australii czy Kanady. Dotychczas największym znalezionym na świecie diamentem jest odkryty w 1905 roku w RPA kamień ważący 3106 karatów przed oszlifowaniem. Podzielono go na 105 części i oszlifowano.

Choć nie od początku wiadomo było, jak w odpowiedni sposób obchodzić się z diamentami to od razu zauważono, że są one niezwykłe. Już kilkaset, a nawet kilka tysięcy lat temu budziły skrajne emocje. Teraz jest podobnie. Diamenty również budzą emocje, nie bez przyczyny stały się bowiem symbolem piękna, miłości i trwałości uczuć.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

ikona1234ludzie_seks-kopia 2
ikona1234ludzie_seks-kopia 2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.