ikona1234ludzie_dziecko
Ela Makos
13/04/2016

Edukacja dla mam

Urlop macierzyński to czas, który można bardzo dobrze spożytkować. Oprócz zajmowania się dzieckiem warto także zainwestować w siebie

Czas po urodzeniu dziecka to moment, w którym kobieta zacieśnia swoje relacje z niemowlakiem. Wiele pań w tym momencie nie myśli nawet o tym, by przez chwilę zajmować się kimś innym niż maleństwem. Nic dziwnego, przez tego małego człowieka zmienia się ich całe życie. Warto jednak właśnie wtedy zainwestować w swój rozwój.

Kobiety coraz częściej starają się wykorzystać urlop macierzyński tak, by po jego zakończeniu wrócić do swoich obowiązków z nowymi kwalifikacjami i kompetencjami. Dlatego też wiele z nich decyduje się na różne kursy czy szkolenia. Ważne jest to, aby decydować się na to jak najwcześniej, ponieważ pierwszy etap macierzyństwa, zaraz po urodzeniu dziecka, jest tym czasem, w którym dzieci bardzo dużo śpią. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu kobiet wyjście z domu jest wtedy czymś strasznym. Zazwyczaj nie mają siły lub ochoty, aby spotykać się z ludźmi i skupiać na dodatkowych obowiązkach. To jednak dobry moment na zrobienie czegoś dla siebie.

Pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka to odpowiedni czas także dlatego, że kobiety są wtedy prawdziwymi mistrzyniami w organizowaniu sobie czasu. Co więcej, mają również chłonny umysł. Na potrzeby młodych matek coraz częściej odpowiadają placówki edukacyjne. Organizowane są kursy i szkolenia, na których niemowlęta nie tylko nie przeszkadzają, ale wręcz są mile widziane. Zabieranie dziecka ze sobą to dobre rozwiązanie, gdyż panie są znacznie spokojniejsze, jeżeli mają swoje dziecko na oku. W tego typu miejscach nie ma mowy o stresujących sytuacjach, co oznacza, że można zapomnieć o ocenach czy testach, chodzi raczej o to, by nabyć pewne umiejętności. Aktywne macierzyństwo to także niepowtarzalna okazja do networkingu, czyli nawiązywania nowych kontaktów, które mogą się okazać cenne po powrocie do pracy. Kobiety to przecież nie tylko mamy, ale też ekspertki w wielu dziedzinach.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234ludzie_dziecko
ikona1234ludzie_dziecko

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.