ikona1234ludzie_para
Edyta Nowicka
22/03/2017

Emocjonująca pierwsza randka

Pierwsza randka zawsze budzi wiele emocji. W końcu ocena, jaką podczas tego spotkania wystawi nam partner lub partnerka będzie miała znaczenie dla naszej przyszłości. Jak wyglądają przygotowania do tego ważnego spotkania?

Przygotowując się do spotkania skupiamy się przede wszystkim na tym, gdzie i kiedy ma się ono odbyć. Choć ta kwestia wydaje się być banalna, to pozwoli określić, w co należy się ubrać. Pierwszy dylemat dotyczący odpowiedniego stroju pojawi się już na długo przed wyjściem z domu. Inaczej ubierzemy się na wieczorną randkę w eleganckiej restauracji niż na weekendowy piknik poza miastem. Jednak najważniejsze, by w wybranej stylizacji czuć się dobrze i swobodnie.

Gdy już ubrani, zwarci i gotowi pojawimy się na miejscu może się pojawić problem z tym, jak się właściwie zachować. Przede wszystkim warto być sobą. To jednak nieuniknione, że przed spotkaniem będziemy się zastanawiać, jaki będzie jego przebieg. Wiele zależy od sposobu przywitania, pierwszych zadanych pytań oraz padających odpowiedzi. Jednak nie warto za wszelką cenę trzymać się ułożonego w głowie scenariusza, bo randka to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, któremu także towarzyszą podobne i równie duże emocje. To sytuacja, w której nie tylko sami oceniamy, ale także zostajemy poddani ocenie.

- Pierwsza randka to pierwsze wrażenie. Wygląd, tembr głosu, mowa ciała… nasz instynkt w kilka sekund oceni podobieństwo, poziom poczucia bezpieczeństwa. Uruchomią się emocje, które te doznania wzmocnią. Dobierając miejsce, czas, strój możemy wiele o sobie powiedzieć. Przez kolejne minuty randki weryfikujemy nasze wyobrażenia. Umiejętność słuchania, empatia to warunki dobrej komunikacji. Jednak najważniejszą zasadą jest wysyłanie spójnych z rzeczywistością komunikatów, bo bajkę, prędzej czy później, zweryfikuje życie – mówi dr n. med. Robert Kowalczyk, psycholog i seksuolog kliniczny.

Choć do każdej randki warto się przygotować, zadbać o odpowiedni strój i przebieg spotkania, to nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może przypaść do gustu tej drugiej osobie. Między randkowiczami nie musi od razu wytworzyć się magia, chemia i nić porozumienia, by dali sobie szansę na kolejne spotkanie. Czasem potrzeba więcej czasu, by dostrzec w drugiej osobie „to coś”, co sprawia, że to właśnie z nią chcemy budować swoją przyszłość.

Źródło: 38 PR & Content Communication

ikona1234ludzie_para
ikona1234ludzie_para

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 05/11/2018 21:23

    CytujSkomentuj

    Pamiętam moje pierwsze randki :) nie przywiązywałam jakoś mega wagi do tego, dokąd pójdziemy, raczej do tego jak się będziemy bawić, ale wiadomo że w miłym miejscu i z jakąś pyszną kuchnią zawsze szło milej ;) Randkowicze bywali różni, jak to w życiu, ale jakiś sentyment do miejsc w których bywałam za młodości na randkach został.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.