grynew123
artykuł promocyjny partnera
Kalina Samek
25/12/2020

Golden Joystick Awards i tryumf The Last of Us 2!

Już po raz 38. rozdane zostały nagrody Golden Joystick Awards. Przyznawane są one przez samych graczy i ekspertów, dzięki czemu mają prestiżowe znaczenie.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w branży komputerowej, internetowej w każdym roku rozdawane są prestiżowe nagrody. Różne statuetki zdobywają producenci tworzący polski sloty, kasyna oferujące free spiny bez depozytu, jak i również deweloperzy w świecie gier komputerowych. Tym razem już po raz 38. rozdane zostały nagrody Golden Joystick Awards. Przyznawane są one przez samych graczy i ekspertów, dzięki czemu mają prestiżowe znaczenie. Największym zwycięzcą została gra The Last of Us 2. Zdobyła 5 statuetek, w tym dla gry roku. Zaprezentujemy zatem najważniejsze kategorie.

Gra roku – The Last of Us 2

The Last of Us 2 to z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w ostatnich latach. Kontynuacja wielkiego hitu z 2013 roku co prawda spotkała się z wieloma głosami krytycznymi ze strony graczy, jednak profesjonalni recenzenci wystawiali jej najwyższe oceny. Widać to choćby na popularnym serwisie Metacritic, gdzie gra posiada ocenę 93, zaś od graczy jedynie 5.7 na 10. Fabularnie zostajemy tutaj przeniesieni 5 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Ellie to już dorosła dziewczyna, która wraz z Joelem żyje w osadzie Jackson. Niestety coraz bardziej zagraża im tajemnicza sekta, a pewne wydarzenia sprawiają, że Ellie wyrusza na prywatną zemstę. Gra ta wygrała także w kategoriach: Gra roku na konsole PlayStation, Najlepsza fabuła, Najlepsza warstwa audio, Najlepsza oprawa graficzna, w związku z czym zdobyła większość najważniejszych statuetek, a jej twórcy Naughty Dog otrzymali ponadto tytuł Najlepszego studia.

Wybór krytyków: Hades: Battle out of Hell

Krytycy w przeciwieństwie do graczy za produkcję roku uznali Hades: Battle out of Hell. Jest to tytuł od studia Supergiant Games, który jako dungeon crawler toczy się w świecie greckich mitów. Naszym bohaterem jest tutaj Zagreus, syn Hadesa, który buntuje się i próbuje uciec z podziemnego świata. Rozgrywka polega tutaj przede wszystkim na przemierzaniu kolejnych plansz, walce z przeciwnikami, bossami oraz ulepszaniu naszego bohatera.

Gra roku na konsole Nintendo: Animal Crossing: New Horizons

Nie było wątpliwości, że Animal Crossing: New Horizons będzie zwycięzcą w tej kategorii. Jest to największy hit na Nintendo w 2020 roku, który cieszy się ogromnym powodzeniem w czasie pandemii. Animal Crossing: New Horizons pozwala nam na prowadzenie wirtualnego życia na wyspie pełnej postaci przypominających zwierzęta i ludzi. Można tu zajmować się uprawami na farmie, budową nowych obiektów, ogrodnictwem. Ponadto możemy wchodzić w interakcję z NCP i innymi graczami. Animal Crossing: New Horizons pozwala na wirtualne spotkania w gronie znajomych, co jest bardzo cenione w obecnych czasach.

Gra roku na Xboksa: Ori and the Will of the Wisps

Dzieło studia Moon Studios stanowi kontynuację popularnego i bardzo dobrze przyjętego tytułu: Ori and the Blind Forest. Po raz kolejny wcielamy się tutaj w tytułowego duszka Oriego, który tym razem musi przekroczyć granicę lasu Nibel. Będziemy zatem przemierzać kolejne platformy, lokacje, gdzie omijać będziemy niebezpieczeństwa, rozwiązywać zagadki. Ponadto przyjdzie nam stanąć do walki z różnymi przeciwnikami. W grze ponadto obecne są Spirit Trials, czyli specjalne zadania na czas. Tak jak i pierwsza część, Ori and the Will of the Wisps prezentuje się obłędnie pod względem graficznym czy dźwiękowym.

Gra roku na PC: Death Stranding

Wybór ten też raczej wydawał się oczywisty. Gra od Kojima Productions zabiera nas w wyjątkową przygodę, gdzie spotkamy postaci odgrywane przez znanych aktorów: Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux, Guillermo del Toro, Nicolas Winding Refn. Przenosimy się tu w niedaleką przyszłość, gdzie po serii wybuchów pojawiły się na świecie tajemnicze zjawiska znane jako Death Stranding. Naszym bohaterem jest Sam Porter, który działa jako specjalny kurier między miastami. Wyruszamy z nim na niebezpieczną podróż po świecie.

grynew123
grynew123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.