maska karnawałowa
Redakcja
03/01/2018

Jak sprawnie i bez stresu przygotować przyjęcie karnawałowe?

Samodzielne przygotowanie przyjęcia karnawałowego w domowym zaciszu, to doskonały pomysł na spędzenie wspólnych chwil w gronie najbliższych. Niezależnie od charakteru przygotowywanego spotkania, chcemy zaskoczyć zaproszonych gości i zapewnić im niezapomniane wspomnienia, związane ze wspólną zabawą oraz wyjątkowymi propozycjami kulinarnymi. Jak to zrobić?

Nie czekaj na ostatnią chwilę

Przygotowanie karnawałowego przyjęcia wiąże się z wieloma czynnościami – zaproszenie gości, zakupienie przekąsek i napojów, posprzątanie mieszkania, wyszukanie odpowiedniej muzyki, itp. Jednak najwięcej czasu musimy poświęcić na przyrządzenie posiłków, które zaproponujemy naszym gościom. Duża liczba obowiązków powoduje, że zamiast skupić się na pozytywnych aspektach planowanego spotkania, ulegamy negatywnym emocjom i stresowi. Jak sobie z nim radzić?

Co zrobić, żeby usprawnić organizację przyjęcia? Jeżeli planujemy zaproszenie większej liczby gości, dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze przygotowanie potraw, które możemy zamrozić po ugotowaniu, a następnie rozmrozić tuż przed rozpoczęciem przyjęcia karnawałowego.

Pamiętaj o najmłodszych

Pierniki, orzechy, czekoladowe ozdoby, girlandy ze słodyczy, domowe ciastka – doskonale wiemy, że jadalne ozdoby, które każdego roku umieszczamy na choince, cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Najmłodsi członkowie rodziny nie tylko uwielbiają ich kosztować, ale również chętnie włączają się w przygotowywanie domowych pyszności. Dlatego zaangażowanie ich w tworzenie dekoracji na karnawałowe spotkania będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem.

Zamiast zarzucać je obowiązkami, którymi szybko się znudzą (np. sprzątanie, zmywanie), lepiej powierzmy im zadania, które z pewnością wywołają uśmiech i dostarczą dużo radości. Kiedy my będziemy często przemieszczać się między kuchnią a pokojem gościnnym, dzieci z pewnością ochoczo zaangażują się w wykonanie specjalnego łańcucha, np. z bakalii. Jeżeli chcemy odpowiednio przygotować dla naszych pociech suszone owoce (np. jabłka, pomarańcze, winogrona), warto skorzystać z piekarnika.

Ponadto, dzieci możemy również poprosić o pomoc w bezpośrednich przygotowaniach, które nie są wyłącznie związane z tworzeniem ozdób. Jeżeli chcemy zrobić dobre wrażenie na zaproszonych gościach, powinniśmy zadbać m.in. o odpowiednią „oprawę” naszego przyjęcia. Głównym miejscem naszego przyjęcia będzie stół, dlatego, warto ozdobić go „odświętnie”, żeby odpowiednio się prezentował. Jeżeli nie mamy czasu na dopilnowanie tych szczegółów, możemy bez stresu oddelegować do tego zadania najmłodszych.

Źródło: 38 PR

maska karnawałowa
maska karnawałowa

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.