torebka herbaty
Julia Nieznalska
11/05/2018

Lifehacking z… torebką herbaty?!

Chcesz żyć bardziej ekologicznie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Jeśli eko-zmiany do swojego życia zaczniesz wprowadzać stopniowo, to z pewnością nie będą one stanowiły dla Ciebie wyzwania. Oto przydatne informacje na temat… recyklingu torebek od herbaty, które można ponownie wykorzystać podczas sprzątania.

Pomoc w zmywaniu

Każdy czasem zostawia talerze, szklanki czy patelnie w zlewie, aby umyć je dopiero następnego dnia. Niestety, zazwyczaj już po kilku godzinach resztki jedzenia zasychają, co sprawia, że trudno jest doszorować naczynia. Na szczęście można sobie pomóc – wystarczy do wody z brudnymi naczyniami wrzucić zużyte torebki z herbatą. Dzięki temu zaschnięte resztki odejdą z łatwością, a dodatkowo ograniczymy rozprzestrzenianie się nieświeżego zapachu w kuchni.

Neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu

Zużyte torebki lub fusy po czarnej herbacie skutecznie neutralizują nieprzyjemne „aromaty”, np. z kosza na śmieci. Można je także wykorzystać w domu jako odświeżacz powietrza. Wystarczy zostawić na noc kilka torebek w miseczce i postawić przy kaloryferze lub za toaletą.

Domowa pielęgnacja

Dobre środki do pielęgnacji mebli, podłóg, szyb czy metalowych przedmiotów często wiele kosztują. Niestety, nawet jeśli kupimy te z najwyższej półki, to nie mamy gwarancji, że w krótkim czasie zrobimy prawdziwe porządki. Dlatego warto wykorzystać torebki lub susz po herbacie. Kurzu z drewnianych mebli pozbędziemy się przecierając je wcześniej zaparzonymi, ale już suchymi torebkami, lub zawiniętymi w bawełnianą ściereczkę liśćmi.

Z kolei parkiet nabierze błysku, jeśli do wody dodamy zużyte saszetki czarnej herbaty. Pamiętajmy również, że zawarta w herbacie teina zapobiega powstawaniu rdzy – możemy ją więc wykorzystać, np. podczas przemywania sztućców czy innych metalowych przedmiotów. Mycie szyb i luster to nie lada wyzwanie, mimo wielu prób i tak zazwyczaj zostają smugi. Na szczęście jest na to tani i sprawdzony sposób – niewypita czarna herbata (bez dodatków!). Przed czyszczeniem szklanych powierzchni wystarczy rozcieńczyć ją wodą. Tak przygotowany płyn świetnie sprawdzi się w usuwaniu brudu i smug.

Ponowne wykorzystywanie torebek herbaty może być jednym z pierwszych kroków do bycia bardziej eko. Wprowadzając kilka prostych, domowych sposobów na recykling, nie tylko zaczniemy dbać o środowisko, ale także zaoszczędzimy czas i pieniądze potrzebne podczas sprzątania.

Źródło: 38 PR

torebka herbaty
torebka herbaty

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. Dagmara 11/05/2018 04:45

    CytujSkomentuj

    Bardzo fajne wskazówki :) bo fusów z herbaty mam dużo ;)

  2. Edit 15/05/2018 10:27

    CytujSkomentuj

    To tak jak ja ;-) . Więc na pewno z którejś skorzystam. A z fusów po kawie polecam domowy peeling.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.