ludzieikonynowe123
Ela Makos
19/01/2016

Móc przewidywać przyszłość

Czytanie w myślach lub przewidywanie przyszłości, to marzenie wielu ludzi. Posiadanie takich umiejętności pozwoliłoby przecież nie tylko zyskać wiele interesujących nas informacji, ale i uniknąć niepewności

Przeprowadzane przez CBOS badania pokazały, że ponad połowa polaków wierzy, ze istnieją ludzie, którzy są obdarzeni darem jasnowidzenia. Jednocześnie dwie piątych ankietowanych zadeklarowało wiarę w telepatię; tyle samo osób też przyznało, że zdarza im się przeczuwać fakty, które później naprawdę mają miejsce. Czy faktycznie istnieje coś takiego jak „szósty zmysł”?

Być o krok przed innymi

Telepatia to nic innego jak możliwość przekazywania myśli bez udziału mowy, gestów i innych znanych nam zmysłów. Już  samo tłumaczenie nazwy wskazuje na dalekie uczucie (tele-daleki, patheia-uczucie). Z kolei prekognicja to wiedza o wydarzeniach z przyszłości, dotyczących albo przyszłości konkretnej osoby, albo przyszłych zjawisk społecznych czy politycznych. Oczywiście, w obu przypadkach chodzi o zdobycie informacji, które nie były wcześniej nigdzie podane. Badacze zaliczają te zjawiska do grupy parapsychologicznych.

Telepatia i prekognicja – zjawiska stare jak świat

Wspomniane zjawiska nie są żadną nowością. Pierwsze wzmianki o prekognicji znaleźć można już w mitologii, w której opisano niezwykle istotną rolę, jaką w podejmowaniu decyzji politycznych odgrywały rady wyroczni. Możemy więc założyć, że doświadczenia parapsychiczne fascynują i towarzyszą nam od wieków. Niestety, mimo wielu relacji świadków oraz licznych studiów, zjawiska te nie zostały pozytywnie zweryfikowane przez naukowców, którzy – choć sformułowali wiele różnych teorii – żadnej z nich nie byli w sposób jednoznaczny potwierdzić.

Mimo to nadal prowadzone są eksperymenty – regularnie pojawiają się doniesienia o komputerach sterowanych za pomocą myśli, o zwierzętach, których mózgi udało się połączyć w sposób bezpośredni, badaniom poddawana jest też specyficzna mentalna więź łącząca bliźnięta. Istnieje nawet nagroda w wysokości miliona dolarów dla tego, kto wskutek rzetelnie prowadzonych badań w sposób jednoznaczny dostarczy dowodów na istnienie percepcji pozazmysłowej. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ani telepatia, ani prekognicja nie są traktowane przez większość współczesnych naukowców poważnie i że opatrzone łatką zjawisk „paranormalnych”, zostały wypchnięte poza margines ich zainteresowań.

Pola morfogenetyczne – co to takiego?

Jedna z najnowszych hipotez, związana jest z polami morfogenetycznymi. Każdy słyszał pewnie o polach magnetycznych, które otaczają każdą istotę. Pola morfogenetyczne charakteryzują się jednak nieco innymi właściwościami. Łączą się z naszymi umysłami i stanowią poniekąd niewidoczne poszerzenie nas samych, pełniąc funkcję dodatkowego czynnika genetycznego. Pola morficzne mają silny wpływ na zachowanie organizmów żywych i na ich interakcje z innymi jednostkami.  Według tej teorii pola łączą organizmy ze sobą, umożliwiając korzystanie z wiedzy i doświadczeń przodków. Jak przykłady badacze podają ptaki i owady, które łączą się ze sobą i tworzą idealnie uformowane szyki. Choć biolodzy i fizycy zajmujący się badaniami podchodzą do tej teorii z pewnym dystansem, wydaje się ona obiecująca. Kto wie, być może za przyczyną ich badań uda nam się wkrótce zajrzeć do czyjegoś umysłu.

Źródło: Agencja inplusPR

ludzieikonynowe123
ludzieikonynowe123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 02/07/2019 18:44

    CytujSkomentuj

    Bardzo ciekawy artykuł. Niby zwierzęta to „tylko” zwierzęta, ale w to, że mają jakąś inną (wiadomo) metodę na porozumiewanie się to absolutnie nie wątpię. A my, jako ludzi możemy się tylko dziwić.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.