ikona1234kobieta16
Ela Makos
06/06/2016

Na pomoc innym

O życiu drugiego człowieka może decydować kilka krótkich chwil. W tym czasie możemy kogoś uratować lub nie zrobić zupełnie nic. Wszystko zależy od nas i naszych umiejętności

Nieszczęśliwe wypadki mogą się pojawić wszędzie, zarówno na ulicy czy plaży jak i w domu lub w pracy. Nawet, gdy znana nam jest teoria i schematy postępowania to nie zawsze wiemy, jak wykorzystać te informacje w praktyce. Nie sprzyja temu także stres, jaki wtedy przeżywamy. Dlatego dobrze jest zadbać o swój rozwój w tej dziedzinie, a także dać możliwość rozwoju tych umiejętności w gronie podległych nam pracowników. Wyszukując dla nich szkolenia i warsztaty możemy znaleźć również takie, po których będą oni w stanie zareagować w momencie zagrożenia zdrowia i życia.

Sama teoria to nie wszystko, znajdując odpowiednie szkolenia warto zadbać o to, aby osoby biorące w nich udział mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Organizowane są zatem kursy z ratownictwa medycznego, podczas których można sprawdzać swoje umiejętności pod czujnym okiem ekspertów. Taką możliwość mają m.in. uczestnicy wydarzenia „Bezpieczna Firma”, którzy muszą zmierzyć się z innymi osobami i tym samym dowiedzieć się, kto jest najlepiej przygotowany do udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie takich szkoleń, poza typowymi zadaniami, mogą się znaleźć także te nawiązujące do aktualnych wydarzeń na świecie. Oznacza to, że uczestnicy będą musieli odleźć się w sytuacji, która będzie odwzorowaniem np. zamachu terrorystycznego. Tego typu ćwiczenia przygotowane w ramach „Bezpiecznej Firmy” wyglądają bardzo autentycznie, a dla obserwatorów nie różnią się właściwie niczym od realnych sytuacji.

Część konkurencji podczas takich szkoleń ma miejsce również w nocy. Wszystko po to, aby radzić sobie z trudnymi przypadkami także wtedy, gdy warunki panujące na zewnątrz nie są sprzyjające. Ciągle zdobywać oni będą również informacje na temat tego, w jaki sposób poradzić sobie także z typowymi zdarzeniami, takimi jak skaleczenia czy złamania

Tego typu warsztaty pozwalają zdobyć zawodnikom wiele cennych informacji. Dokształcają się po to, aby wiedzieć w jaki sposób reagować w sytuacjach zagrożenia, ale i wiedzieć, jak należy pomagać innym. To dodatkowy benefit dla pracowników, który realnie przekłada się na poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Poza tym zatrudnieni będą mieli świetną okazję na lepsze poznanie współpracowników. Pozwoli im to także dowiedzieć się, jak reagują oni w skrajnych sytuacjach i kiedy można na nich polegać. Okazuje się zatem, że to również dobry sposób na integrację zatrudnionych.

Źródło: MSLGROUP

ikona1234kobieta16
ikona1234kobieta16

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.