ikony1234ksiazki_wakacje
Ela Makos
04/04/2016

Podróże z dziećmi

Kto powiedział, że wyjazdy z dziećmi ograniczają nasze podróżnicze marzenia? Nawet jeżeli nasze pociechy są naprawdę małe to możemy postawić na daleką wycieczkę. A na niej spełniać i swoje i dziecięce pragnienia

Polacy podróżują ze swoimi dziećmi nie tylko po naszym kraju. Znacznie częściej wyjeżdżają na wakacje także poza granice. Przeprowadzone w ubiegłym roku badania wskazują, że celem tych wypraw są zazwyczaj Ateny, Barcelona, Lizbona i Paryż. Wybór takich miejsc nie jest tu przypadkowy. Każde z nich to raj zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zacznijmy jednak od Aten. Wybierając się tam warto zajrzeć między innymi do położonego nad samym morzem placu zabaw Flisvos lub ateńskiego zoo, w którym znajduje się też delfinarium. Ostatnia z wymienionych atrakcji często sprawia jednak większą radość dorosłym niż dzieciom.

Odwiedzając Barcelonę świetną atrakcją dla dzieci będzie Muzeum Techniki CosmoCaixa, gdzie można samodzielnie przeprowadzać eksperymenty pozwalające zrozumieć, jak funkcjonuje świat. Fanów piłki nożnej warto zabrać na stadion jednego z czołowych światowych klubów – FC Barcelony. Dobrą opcją dla podróżujących do Lizbony będzie Park Narodów (Expo). To doskonałe miejsce do spacerów nawet z wózkami oraz na wycieczki rowerowe. Natomiast rodziny udające się do Paryża powinny zajrzeć do położonego niedaleko stolicy Francji Disneylandu. To spełnienie marzeń każdego dziecka i niejednego dorosłego.

Co właściwie oznacza taka rodzinna wyprawa? W skład tej ekipy podróżniczej wchodzą najczęściej dwie osoby dorosłe i jedno dziecko. Tego typu rezerwacje robi co trzecia rodzina. Nie oznacza to jednak, że mało jest rodzin, które wyjeżdżają z większą liczbą dzieci. Jeśli pod uwagę weźmiemy rezerwacje rodzinne, to wśród pasażerów bardzo często możemy odnaleźć też dwie dorosłe osoby z dwójką dzieci.

Choć podróże z małymi pociechami mogą być sporym wyzwaniem, bez względu na ich wiek, to Polacy nie unikają wypraw nawet z tymi najmłodszymi dziećmi. Nie da się ukryć, że takie wyprawy to znaczne przedsięwzięcie logistyczne. Najliczniejsza grupa podróżujących dzieci, jeśli pod uwagę weźmiemy wyjazdy rodzinne – ponad połowa młodych podróżnych to dzieci pomiędzy 2 a 11 rokiem życia. Co dziesiąte dziecko ma natomiast poniżej 2 lat.

Aby podróż mogła minąć komfortowo warto zaplanować ją z odpowiednim wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli wybieramy się poza granice Unii Europejskiej. Wyrobienie paszportu, czy też uzyskanie wizy do danego kraju może zająć od kilku do kilkunastu tygodni. Oprócz kwestii formalnych warto mieć na względzie, że wcześniejsze planowanie wyjazdu pozwala także obniżyć wydatki z nim związane.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikony1234ksiazki_wakacje
ikony1234ksiazki_wakacje

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.