logo
Ela Makos
17/10/2016

Powstaje kalendarz SZLACHETNA KOBIETA 2017

Z przyjemnością pragniemy się podzielić informacją, iż właśnie odbyła się wyjątkowa sesja fotograficzna z udziałem Kobiet Sukcesu do kalendarza ,,Szlachetna Kobieta’’ 2017 inicjatorki i autorki zdjęć Katarzyny Paskuda

To już druga edycja tego wyjątkowego kalendarza pełnego zmysłowych zdjęć kobiet sukcesu oraz polskich ikon. Tegoroczną edycję kalendarza autorka realizowała przez trzy dni w Hotelu Bellotto w Warszawie. Udział w nim wzięły takie kobiety jak: Teresa Rosati, Anna Guzik,  Majka Jeżowska, Renata Dancewicz, Magdalena Ogórek, Monika Zamachowska, Paulina Krupińska, dr n. med. Irena Walecka, dyrektor Pol Sat Cafe Jolanta Borowiec, Sylwia Gliwa, Aleksandra Kisio oraz Izabela Janachowska. Podczas realizacji kalendarza, który jest autorskim projektem Pani Katarzyny Paskuda, Pani Kasia przeprowadziła również sama wywiady rejestrowane kamerą z każdą z uczestniczek oraz film z backstage sesji zdjęciowej, który niebawem będzie dostępny na stronach kalendarza jak i na innych stronach mediów, które wspierają tę inicjatywę. O wieczorową stylizację bohaterek kalendarza zadbała jedna z uczestniczek tej edycji sama Teresa Rosati. Klimatyczną scenografię wykonała znana architekt Edyta Skłodowska-Bulge. Piękne makijaże powstały we współpracy z firmą INGLOT, fryzury gwiazdom wykonał Sławek Oborski, biżuteria Pierre Lang, obuwie 3i, kondycją skóry tuż przed sesją zaopiekowała się firma BTL Polska oraz Noble Health. Zyski ze sprzedaży kalendarzy na rok 2017 zostaną przekazane na rzecz Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

Pomysłodawcą inicjatywy SZLACHETNA KOBIETA oraz autorką zdjęć do kalendarza jest Katarzyna Paskuda. Zawodowo związana ze światem sztuki i showbiznesu. Fotograf, aktorka, redaktor prowadząca magazynu Photo Culture, przeznaczonego dla ludzi ceniących piękno, sztukę, dla miłośników fotografii. Od 2011 roku główny fotograf magazynu Gentleman, oraz autorka i prezenterka programu „To! FoToTerapia” www.youtube.com/watch?v=bVjznquRdvs.  Jej fotografie były wystawiane  m.in: podczas tegorocznych międzynarodowych targów sztuki IAF Warsaw 2016, w tym roku również miała wystawę w wyjątkowej scenerii molo w Juracie, czego efekty można obejrzeć min. na stronie: www.photoculture.pl/26_WYDARZENIA/98_Wystawa__Paskuda_Photography. Katarzyna Paskuda jako fotograf wykonywała wiele sesji zarówno tych komercyjnych jak i artystycznych.  Fotografia to jej pasja, robiąc to co kocha, postanowiła znaleźć w swoim zawodzie drugie dno, które da jej podwójną satysfakcję z wykonywanej pracy. Jej zdjęcia były prezentowane na wielu wystawach, na okładkach magazynów, jest wziętą fotograf.  Osoby jej pokroju, udzielające się medialnie, często wspierają akcje społeczne, charytatywne. Katarzyna Paskuda, spotykając się z opinią, iż rozsiewa pozytywną energię wokół siebie, że jej zdjęcia pomogły się komuś otworzyć, postanowiła to wykorzystać. Skoro podczas swojej wieloletniej kariery poznała tyle inspirujących oraz wpływowych ludzi, chciała uczynić z tego użytek w słusznym celu. Stworzyła KALENDARZ SZLACHETNA KOBIETA www.szlachetnakobieta.com, sama była motorem działań. Znalazła szczytny cel, nawiązała współpracę, wyszukała 12 wyjątkowych kobiet i namówiła je do tak odważnych zdjęć. Osobiście dopracowywała od początku do końca to dzieło. Efektem wielomiesięcznych zmagań jest kalendarz na 2016 rok. Widząc jak wiele może zdziałać, jakim echem odbiła się poprzednia edycja, z jeszcze większym zaangażowaniem, głową pełną pomysłów i sił do prowadzenia tej akcji szuka kolejnych wyzwań.

,,Zależy mi na pokazaniu kobiety silnej, dbającej o siebie, dbającej o swoje zdrowie. To już druga edycja kalendarza pod hasłem SZLACHETNA KOBIETA, z którego zyski są przekazywane na fundacje pomagające kobietom zmagać się z chorobą nowotworową. Kalendarz ten jest apelem do kobiet, aby wykonywały badania profilaktyczne. Moim celem jest szerzenie świadomości kobiet na temat raka. Zwracam uwagę na ważną kwestię zdrowia. Piękno i szlachetność kryje się w każdej z kobiet, nie można pozwolić, aby nadmiar obowiązków przyczynił się do zaniechania badań profilaktycznych. Tą inicjatywą chciałabym mobilizować kobiety do wykonywania badań, aby zapobiec poważnym konsekwencją unikania gabinetów lekarskich.„

SZLACHETNA KOBIETA ma na swoim koncie kalendarz na 2016 rok „Myśl o biuście”, z którego zyski przeznaczone zostały na rzecz fundacji Rak n`Roll. W ubiegłym roku SZLACHETNĄ KOBIETĘ wsparło swoim wizerunkiem 12 kobiet sukcesu: Hanna Bakuła, Alicja Borkowska, Olga Borys, Magdalena Cwenówna, Anna Jurksztowicz, Katarzyna Kowalczyk, Anna Korcz, Barbara Kurdej-Szatan, Magda Modra, Ewa Pacuła, Lidia Popiel, Maria Rotkiel. Chcąc dalej uczestniczyć w szerzeniu świadomości kobiet na temat profilaktyki badań, w bieżącym roku postanowiła się zająć kolejną ważną kwestią dotyczącą zdrowia kobiet. Tym razem w zakresie chorób onkologicznych układu rodnego kobiet. Portrety mają kobiecy charakter. Katarzyna Paskudado udziału w kalendarzu zaprosiła kobiety sukcesu reprezentujące różne środowiska. Wszystko owiane jest tajemnicą, zapraszamy na stronę internetową http://www.szlachetnakobieta.pl/ gdzie na bieżąco będziemy odkrywać efekty pracy.

Kalendarzom przyświeca mądra i szlachetna idea pomagania. Kalendarz jest wyjątkowy, limitowany. Inicjatorce zależy na tym, aby mówić o problemie, aby przekaz dotarł do jak największej liczby odbiorców. Na obecną chwilę niestety aż ok 60% przypadków Raka Szyjki Macicy rozpoznaje się w Polsce zbyt późno. Pani Katarzyna ze starannością dobiera bohaterki, jak i partnerów kalendarza. Zyski ze sprzedaży kalendarzy na rok 2017 zostaną przekazane na rzecz Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Polecamy zakup kalendarza, który będzie dostępny w listopadzie na stronie SzlachetnaKobieta.pl oraz PhotoCulture.pl, a także wsparcie idei SZLACHETNEJ KOBIETY. Jest to nie tylko piękny gest, ale również prawdziwa uczta dla oka. Kalendarz jest pięknym prezentem dla właściciela, również dla podopiecznych fundacji, jak i wszystkich tych kobiet, którym zdołamy pomóc.

Każdy może dokonać słusznego wyboru…
www.szlachetnakobieta.pl

logo
logo

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.