ikona1234praca
Ela Makos
29/11/2016

Przedświąteczne zakupy online

Przed nami czas wzmożonych zakupów. Warto się jednak do nich przygotować i juz teraz przemyśleć co chcielibyśmy kupić, ile przeznaczyć na prezenty i gdzie je kupić. To nie tylko ułatwi nam późniejsze zadania, ale i pozwoli nam zaoszczędzić jeśli tylko będziemy się trzymać planu

Czasami warto zmienić nawyki i zamiast tradycyjnych zakupów robionych w pobliskim markecie wybrać zakupy w sieci. Ta opcja staje się coraz popularniejsza i już ponad połowa Polaków decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Zbliżające się Mikołajki to kolejna okazja do przygotowania podarunków dla bliskich i stanięcia przed dylematem, w jaki sposób je kupić.

Jake zalety mogą mieć zakupy robione online? Podstawą w tym przypadku będzie na pewno oszczędność czasu. Zamiast całodniowego chodzenia po sklepach będziemy mogli zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. Warto pamiętać, że wiele sklepów, które odwiedzamy na co dzień udostępnia swoim klientom zakupy online. Co ważne, dzięki sieci możemy również porównać asortyment i ceny wielu katalogów, korzystając z porównywarek lub przeglądając oferty konkurencyjnych sklepów. W sklepach internetowych niejednokrotnie pojawiają się również produkty, których nie można kupić w tych stacjonarnych. To potwierdza się szczególnie w okresie świątecznym, gdy na sklepowych półkach zaczyna brakować najpopularniejszych rzeczy.

Nie wszystkie sklepy posiadają również wersję online. Wiele małych sklepików, często oferujących specjalistyczne sprzęty, nie posiada strony www i zakupów można dokonać jedynie na miejscu. Jest to opcja dla tych którzy zakupów prezentów dokonują na ostatnią chwilę i nie mają czasu czekać na przesyłkę. W zwykłym sklepie jest również większa szansa na to, że rzecz kupiona na prezent zostanie ładnie zapakowana przez sprzedawcę, dzięki czemu nie musimy robić tego na własną rękę.

Plusem sklepów stacjonarnych jest również to, że możemy bardzo dokładnie obejrzeć wybierany przez nas przedmiot. Dzięki temu możemy sprawdzić jego jakość i dostrzec rzeczy, które są niewidoczne w sieci.

Niejednokrotnie zakupy w sieci i te zwykłe, robione w sklepach różni cena. Zdarza się, że sklepy internetowe oferują tańsze produkty. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nie musza oni ponosić kosztów związanych z wynajmem lokalu czy zatrudnianiem dodatkowych pracowników. Jednak w przypadku zakupów przez Internet trzeba liczyć się z dodatkowym kosztem przesyłki, chociaż obecnie niektóre sklepy oferują bezpłatną wysyłkę swoich produktów.

Ważną kwestią jest również reklamacja. Robiąc zakupy przez internet możemy je zwrócić do 14 dni od dokonania transakcji. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku sklepów stacjonarnych, ponieważ nie istnieją odgórne regulacje w zakresie możliwości zwrotu nieuszkodzonych towarów wiele zależy od dobrej woli sprzedawcy. Niektóre sklepy, m. in. sieciówki, umożliwiają zwrot w czasie 30 dni od terminu zakupu, nie jest to jednak regułą, więc zdarza się, że zostajemy z niechcianą rzeczą, której nie możemy już oddać.

Źródło: Inovation PR

ikona1234praca
ikona1234praca

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.