cchelgawebermale2
To, z kim się spotykamy wpływa na poczucie naszej młodości / fot. Flickr
karolina
27/02/2011

Przepis na młody wygląd

Niemieccy psycholodzy odkryli sekret młodości. Nie są nim operacje plastyczne, ani kosmetyczne zabiegi, ale odpowiedni dobór towarzystwa, w jakim przebywamy

Naukowcy z Friedrich-Schiller-Universitaet Jena w Niemczech zajęli się sprawą istotną dla każdej kobiety. Sprawdzili, jak można młodo wyglądać, bez użycia skalpela i botoksu.

Przepis jest dość prosty. Psycholodzy, po wielu badaniach i analizach, doszli do wniosku, że osoby, które chcą wyglądać młodziej, powinny otaczać się osobami starszymi. Po obserwacji osób starszych, trzydziestolatka wydaje nam się bowiem znacznie młodsza.

Dzięki badaniom psycholodzy udowodnili, że ludzie mylą się w określeniu czyjegoś wieku, jeśli wcześniej mieli kontakt z osobami należącymi do specyficznej grupy wiekowej. Jeśli uczestnikom badania pokazano wiele twarzy starszych osób, a następnie kazano określić wiek pewnej osoby w średnim wieku, to zwykle znacznie ją odmładzali.

Zła wiadomość z badań niemieckich naukowców wypływa pod adresem osób starszych którzy otaczają się młodszymi. W otoczeniu znacznie młodszych od siebie, jesteśmy bowiem postrzegani na znacznie starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości.

Źródło: PAP

cchelgawebermale2
cchelgawebermale2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.