ikona1234para_seks_zwiazek
Edyta Nowicka
18/11/2016

Przyjemności Polek

Niejednokrotnie może się wydawać, że Polki nie mają czasu dla siebie i nawet nie starają się go wygospodarować na swoje małe przyjemności. Jest jednak zupełnie inaczej! Wiele pań funduje sobie małe przyjemności i nie ma z tego względu wyrzutów sumienia. Co, poza zakupami i seksem, może sprawiać im przyjemność?

Nawet 7 na 10 Polek nie rezygnuje z własnych przyjemności i stara się od czasu do czasu zrobić coś tylko dla siebie. Co czwarta Polka (25%) dość rzadko ma okazję sobie pofolgować, a 2% deklaruje, że w ogóle nie ma czasu dla siebie. Czy jednak chwila przyjemności to coś złego? Zdania Polek w tej kwestii są podzielone. Te, które czują się źle fundując sobie różnego rodzaju uciechy – dla ducha, jak i dla ciała – są w mniejszości. Małe przyjemności w życiu to zdecydowanie nic złego dla połowy kobiet (49%) oraz raczej nic złego dla co trzeciej (36%). Pozostałe panie postrzegają myślenie o własnych przyjemnościach jako coś negatywnego (8,2%) lub nie mają zdania (6,5%).

W jaki zatem sposób rozpieszczają się kobiety. Słodycze zdecydowanie królują w tym rankingu. Niewiele mniej pań w wolnej chwili ma również ochotę pójść na zakupy. Nastrój poprawiają także filmy, seriale czy domowe SPA. Do grupy tych przyjemności kobiety dołączają również lekturę pochłaniającej książki.

Ze stosunkowo najmniej przyjemnymi doznaniami kojarzą się Polkom sport, gotowanie oraz towarzystwo używek. Co z seksem? On również znalazł się na liście przyjemności, jednak dopiero na 8. miejscu.

To podejście do małych przyjemności zmienia się z wiekiem. Im kobieta starsza, tym większą uciechę sprawia jej czas spędzany z bliskimi czy dobra książka. Młodsze Polki chętniej za to spędzałyby czas na zakupach czy pielęgnacji urody. Większą obietnicę przyjemności upatrują także w używkach.

Źródło: dotPR

ikona1234para_seks_zwiazek
ikona1234para_seks_zwiazek

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.