LasVegas_ikona
Kalina Samek
30/06/2020

Sławne kobiety w świecie hazardu!

Nie bez powodu mówi się ogólnie, że hazard jest domeną mężczyzn. Gra ich znacznie więcej i nie da się tego podważyć.

Nie oznacza to jednak, że w świecie gier kasynowych nie znajdziemy kilku naprawdę wybitnych kobiet. Znane są przypadki nie tylko wielkich wygranych, ale też dam, które za sprawą swoich wysokich pozycji pokazują, że za pieniędzmi idzie także większa adrenalina. I właśnie w naszym artykule chcemy zaprezentować wam kilka przykładów tego rodzaju. To bardzo wpływowe osoby, które jednocześnie cieszą się popularnością za sprawą swojej aktywnej gry. Nie jest też tak, że wyrzucają one pieniądze w błoto, często bowiem zdarza się tak, że wygrywają ponad stan!

Zanim przedstawimy kilka wartych uwagi przykładów, musimy odnotować, że rywalizację w kasynie zacząć może absolutnie każda pełnoletnia osoba. Wystarczy założyć konto w miejscu, które uważacie za ciekawe i przejść do dalszej rywalizacji. Właśnie do tak prostego wniosku doszła Denise Coates, która tak wciągnęła się w gry hazardowe ogólnie, że wspólnie z bratem postawiła podczas gry na szali cały rodzinny majątek, wkrótce potem otwierając… Bet365. Wielomiliardowy biznes udawał się jej na tyle dobrze, że już w 2017 roku zyski sięgały tam 525 milionów funtów, co pozwoliło jej odebrać sobie premię na poziomie 199 milionów. Dzięki temu Coates jest najlepiej zarabiającą Brytyjką na świecie, która zresztą co roku inkasuje równowartość ośmiu kontraktów Lionela Messiego. Przechodząc dalej trafimy co prawda na mniej zamożną kobietę, aczkolwiek do tej pory uznawaną za najlepszą pokerzystkę. Chodzi oczywiście o Vanessę Selbst, która trzykrotnie wygrywała World Series of Poker i jako jedyna w Stanach Zjednoczonych była w stanie wygrać dwukrotnie z rzędu North American Poker Tour (NAPT). Łącznie mówi się, że na grze off-line wygrała aż 12 milionów dolarów. Po wielkim sukcesie swojej kariery zdecydowała się zmienić branże i przejść na giełdę, gdzie możecie o niej słyszeć także i w tej chwili.

Na trzecim miejscu postawimy Pansy Ho, która jest dziedziczką wielkiej fortuny i obecnie współwłaścicielką MGM Macau. Zgodnie ze wszelkimi statystykami, jest to najbogatsza kobieta w Bangokoku, a jej majątek to ok. 4,4 miliarda dolarów. Głośno jej o niej nie tylko ze względu na wielkie dziedzictwo, ale też poprzez zamiłowanie do gier i bardzo odważne decyzje biznesowe. To nie tylko piękna kobieta lecz przede wszystkim wspaniały inwestor, którego działania przekładają się na kolejne sukcesy. Bez wątpienia środowisko hazardowe potrzebowało pewnej ręki i znanej twarzy, która pozwoli ocieplić wizerunek i jednocześnie jasno pokazać całej konkurencji: mamy tu pełen profesjonalizm.

W naszym materiale skupimy się też na chwilę na kobietach sławnych, które zainteresowały się pokerem i hazardem ogólnie. To pięć konkretnych propozycji, które rozpoczniemy od Shannon Elizabeth Fadal. Obecnie nazwisko nie jest już tak popularne jak kilka lat temu, ale jej role w Love Actually czy też American Pie i Jay and Silent Bob. Ta piękna aktorka i producentka jest przy tym wspaniałym graczem pokera. Na jej koncie znalazło się co najmniej 235 866 dolarów w wygranych, dlatego nie mówimy tu o przypadkowym zainteresowaniu. Ta pasja akurat przerodziło się w wygrywanie sporej kasy. Nie to, że jej potrzebowała, na rolach zebrała jeszcze więcej. Kolejnym przykładem będzie Alice Ivers Duffield Tubbs Huckert. W jej przypadku mówimy co prawda o XIX wieku, ale jest to postać na tyle barwna i kontrowersyjna, że większość mediów jest gotowa wystawić ją nawet na pierwszym miejscu listy wszechczasów.  Za swoje wygrane w pokerze kupiła bilet do Nowego Jorku, gdzie przeniosła się, by działać na większą skalę. Handlowała alkoholem, otworzyła burdel, a kiedy grupa pijanych żołnierzy napadła jej lokal… zastrzeliła ich. W ramach samoobrony zdecydowano się ją wypuścić na wolność, dalej zatem grała w pokera i kontynuowała swoją drogę jako osoba z którą lepiej może jednak nie zadzierać.

Ostatnie trzy pozycje rozpoczniemy od Gladys Knight. Imperatorka Soulu była na tyle znana i ceniona, że siedmiokrotnie wygrywała Grammy. Zagrała m.in. także w takich produkcjach jak Hollywood Homicide, I Can Do Bad All by Myself, Twenty Bucks, Pipe Dreams, Unbeatable Harold. Jak stwierdziła w swojej autobiografii, przez dziesięć lat walczyła z uzależnieniem, a wciągnął ją do tego bakarat, jedna z najpopularniejszych gier stołowych świata. Uzależnienie dość niechlubne, aczkolwiek trzeba odnotować, że ostatecznie udało jej się z nim wygrać, a sam hazard i grę traktuje jedynie jako rozrywkę do codzienności. Równie niechlubnym przykładem może się pochwalić Pamela Anderson. Aktorka znana ze swojej roli w Słonecznym Patrolu pewnego wieczora w Las Vegas straciła 250 tysięcy dolarów. Z pomocą przyszedł jej tajemniczy jegomość, który zdecydował się pokryć przegraną w całości, po czym zaprosił aktorkę na romantyczną kolację. Z tego co zaznaczyły media, skończyło się jednak dopiero na śniadaniu.

Na koniec wspomnimy jeszcze nazwisko Lottie Deno, którą nazywano Królową Pokera. Żyła skromnie, aczkolwiek pokonała Doca Holidaya, co w tamtych czasach uważane było za prawdziwy cud. Jak zatem widzicie – chcieć to móc. Żaden ranking kasyn internetowych nie byłby możliwy, gdyby nie realny wpływ kobiet, dlatego warto o nich pamiętać i absolutnie nie lekceważyć.

Sławne kobiety w kasynie to widok rzadki, aczkolwiek jeśli się już zdarza, wywołuje ogromne emocje. Specjalnie dla naszych czytelników przytaczamy przykłady.


LasVegas_ikona
LasVegas_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.