ikony1234kobieta_praca
Karol Pisarski
19/12/2016

Wirtualne święta

Choć w święta ważny wydaje się być czas spędzony z bliskimi to niejednokrotnie sami go sobie odbieramy. W jaki sposób? Spędzając go np. przed ekranem komputera. Badanie nazwane „Jak współczesne technologie zmieniają zwyczaje świąteczne Polaków” pokazuje, że faktycznie trudno jest nam przetrwać ten czas bez wirtualnego świata

Ponad 90% z 4162 respondentów przyznało, że korzysta z urządzeń mobilnych w przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Urządzenia mobilne coraz częściej stanowią integralną część naszego życia. Nic więc dziwnego, że 19% zapytanych deklaruje, że urządzenia mobilne są wręcz niezastąpione i bez nich nie byłoby świąt, a w przypadku 37% respondentów często przydają się w okresie przygotowań.

27% respondentów służą one przede wszystkim do wyszukiwania przepisów kulinarnych. Niewiele mniej osób wykorzystuje je także do znalezienia inspiracji na ozdoby świąteczne czy inne elementy dekoracji. Sieć świetnie się sprawdza się również jako baza życzeń, a także kolęd.

Jak wynika z badania 97% Polaków obdarowuje swoich bliskich świątecznymi prezentami i na podarunki wydajemy najwięcej pieniędzy ze świątecznego budżetu, w tym wypadku również poszukujemy inspiracji prezentowych wirtualnie. Ponad 40% respondentów czerpie pomysły właśnie z Internetu. Media społecznościowe zdominowały również same święta. Ponieważ pozwalają być w stałym kontakcie ze znajomymi i mieć natychmiastowy dostęp do informacji coraz częściej zamiast przeżywać czas z rodziną dokumentujemy przebieg świąt udostępniając informacje przyjaciołom. Jesteśmy z bliskimi, siedzimy przy jednym stole, ale jednocześnie jesteśmy w innej rzeczywistości, którą zapewniają nam smartfony. Jak wynika z badania serwisu, na portalach społecznościowych nie tylko relacjonujemy przebieg świąt, ale również za ich pośrednictwem składamy sobie życzenia – 27% wskazań. Dopiero na drugim miejscu pojawiają się życzenia osobiste, a następnie telefoniczne i sms-owe.

Źródło: Innovation PR

ikony1234kobieta_praca
ikony1234kobieta_praca

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.