ikona1234praca_komputer
Edyta Nowicka
03/03/2017

Wirtualne zakupy

Dla wielu kobiet zakupy to nie tylko wielka przyjemność, ale i sposób na relaks czy spędzanie czasu z przyjaciółkami. Z biegiem lat coraz więcej rzeczy kupowanych jest jednak online, a to, za czym niejednokrotnie biegaliśmy pośród sklepowych półek jest dostępnych w sieci. Co najczęściej kupujemy w internecie?

Wirtualne zakupy dają nam możliwość zaopatrzenia się w niemal wszystkie potrzebne nam rzeczy. Aby kupić niezbędne produkty nie musimy wychodzić z domu czy stać w kolejkach do kas. To z pewnością komfortowe rozwiązanie. Dlatego też decydujemy się kupować przez internet nawet artykuły spożywcze. Obecnie coraz częściej markety i delikatesy poszerzają ofertę o wirtualne sklepy. Chcąc uniknąć biegania po supermarketach w poszukiwaniu konkretnego produktu spożywczego, wystarczy że złożymy zamówienie przez Internet. Zakupy zostaną nam przywiezione pod same drzwi, a nawet wniesione do domu.

Skoro w sieci można kupić masło czy tabliczkę czekolady to nikogo nie powinno dziwić to, że na podobnych zasadach kupuje się również wycieczki. Od kiedy tylko w naszym kraju pojawiły się pierwsze portale prezentujące oferty wycieczek zagranicznych, możemy wybierać i rezerwować wyjazd za granicę praktycznie nie wstając od biurka. Wakacje kupowane przez internet są popularne nie tylko ze względu na ich cenę, ale i możliwość szybkiego porównywania cen w różnych biurach podróży.

Te z Pań, które mimo wszystko nie przepadają za zakupami mogą natomiast bez wychodzenia z domu zaopatrzyć się w ubrania. Choć wielu z nas nadal nie wyobraża sobie zrealizowania transakcji bez jednoczesnego obejrzenia czy przymierzenia wybranej rzeczy, to jednak liczba zwolenników rośnie bardzo szybko. Niektóre sklepy tworzą już jednak tzw. wirtualne przymierzalnie, dzięki którym jesteśmy w stanie lepiej dopasować ubranie.

Najczęściej kupowane w sieci produkty to natomiast sprzęt RTV i AGD, a konkretniej tablety i smartfony. Duży udział w sprzedaży mają również telewizory oraz wszelkie sprzęty gospodarstwa domowego jak np. lodówki, pralki czy roboty kuchenne. Okazuje się, że w przypadku sprzętu RTV i AGD konsumenci często decydują się na wcześniejsze obejrzenie i wybranie odpowiadającego oczekiwaniom urządzenia w sklepie stacjonarnym, a dopiero później wyszukują najbardziej atrakcyjną ofertę online.

Co ciekawe, w sieci kupujemy również sporo biletów. Ta liczba jednak ciągle wzrasta. Wygoda, promocje i niższe ceny powodują, że liczba konsumentów kupujących bilety w sieci systematycznie rośnie. Niewątpliwie wielkim plusem jest, że zakupu można dokonać przez całą dobę, a należną kwotę wystarczy uiścić za pośrednictwem szybkiego e-przelewu. Z tej wygody najczęściej korzystają ludzie młodzi i zabiegani. Będąc online można kupić nie tylko bilety kolejowe czy autobusowe, ale i te do kina lub do teatru.

Źródło: 38 PR & Content Communication

ikona1234praca_komputer
ikona1234praca_komputer

Komentarze Dodaj komentarz (2)

 1. Dagmara 25/05/2018 05:04

  CytujSkomentuj

  Kupuję tylko to, czego nie muszę przymierzać. Szkoda mi czasu na odsyłanie itd, mimo zapewne lepszej ceny. Jeśli nie mogę czegoś kupić stacjonarnie, tylko przez neta to zawsze proszę o wysyłkę towaru w stylu #zerowaste czyli bez plastików, folii i styropianu. Plastik nas zalewa i to jest straszne. Jeśli taka wysyłka jest niemożliwa, rezygnuję z zakupu.
  Nie drukuję też biletów ani potwierdzeń, bo mam to na telefonie :)

 2. Edit 25/05/2018 10:39

  CytujSkomentuj

  Brawo Ty:). Ja nie wiedziałam, że tak można. Ja online zamawiam głównie rzeczy dla dzieci ubranka i zabawki.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.