ludzie_123ikonanowe_2015_02
Ela Makos
28/08/2017

Wykształceni zarządcy

Prowadzenie firmy to zadanie, które wymaga szerokiej wiedzy. Nikt nie zdobywa jej z dnia na dzień. Umiejętność odpowiedniego zarządzania firmą to efekt długich lat pracy, ale i odpowiedniego wykształcenia. Ważne są nie tylko zdolności przywódcze, ale i podstawowa wiedza na temat finansów, rozwiązań prawnych czy logistyki. Marząc o karierze managera warto zatem najpierw zainwestować w edukację.

Liczba kierunków studiów i rozwiązań dla młodych ludzi jest naprawdę imponująca. Za tą różnorodnością musi jednak iść jakość nauczania. Potwierdzają to m.in. pracownicy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego (GWSH). Stawiając na odpowiedni poziom nauczania starają się, aby każdego roku kolejna grupa absolwentów została zauważona na rynku pracy.

Zarówno w siedzibie głównej GWSH, jak i kilku wydziałach zamiejscowych i zagranicznych uczelni dostępne są kierunki, które z czasem okazują się być bardzo pomocne w drodze na zawodowy szczyt. Mowa tu nie tylko o samym Zarządzaniu, ale i o takich kierunkach jak Finanse i rachunkowość, Prawo, Logistyka, Informatyka czy Administracja.

Zarządzanie pod wieloma postaciami

Studiowanie Zarządzania na GWSH znacznie się wyróżnia na tle innych tego typu kierunków studiów. Daleko mu do przestarzałych form nauczania. Nie chodzi bowiem o to, aby szkolić od razu „dyrektorów” czy „prezesów”. Nic nie dzieje się od razu! GWSH stawia raczej na kształcenie specjalistów w różnych dziedzinach. W ramach Zarządzania studenci mogą skorzystać ze specjalności: Zarządzanie firmą, Psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi czy Marketing i zarządzanie sprzedażą.

Pierwsza z tych specjalności jest nastawiona na organizacje rynkowe działające na rynku krajowym i zagranicznym. Tam liczy się biznes.

Psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi to z kolei szansa na to, aby poznać dokładnie, na czym opiera się motywacja pracowników i w jaki sposób możemy na nich wpłynąć, aby pracowali efektywniej oraz nie zniechęcali się do wykonywanych obowiązków. Na tej specjalności można się również dowiedzieć co może być nam potrzebne do budowania wizerunku przez employer branding i public relations.

Marketing i zarządzanie sprzedażą to natomiast dobry kierunek dla tych, którzy stawiają na kreatywne myślenie i chcieliby się zaangażować m.in. w tworzenie ciekawych kampanii marketingowych. Dobry wynik finansowy firmy może leżeć właśnie w Twoich rękach!

Znam się na finansach!

Ci, którym nie są straszne liczby i wykresy powinni natomiast zastanowić się nad nieco inną drogą. Finanse i rachunkowość, a właściwie dostępne w ramach kierunku specjalności pomogą rozwinąć zdolności analitycznego myślenia i utrzymać finanse firmy pod kontrolą. Rachunkowość i podatki, Rachunkowość i rewizja finansowa, Rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw – która ze specjalizacji jest dla Ciebie?

Logistyka to podstawa

Podczas naszej kariery zawodowej przydać się może również Logistyka. Pojawia się ona bowiem w wielu sferach życia. Na GWSH dostępne są jednak specjalności: Logistyka transportu, Logistyka produkcji oraz Logistyka procesów magazynowych.

Prawo – ważna rzecz!

Z pewnością żaden kruczek prawny nie zaskoczy tych, którzy postanowili w swoich zmaganiach zawodowych postawić na Prawo. Studiować je można również w GWSH. Kandydaci, którzy zdecydują się na ten właśnie kierunek z pewnością będą mieli okazję rozgryźć wiele prawniczych zagadek – nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Od tego Roku Akademickiego Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa umożliwiła ukończenie kierunku Prawo w 3,5 roku – program realizowany jest w ramach trzech trymestrów w roku.

Nie zapominajmy również o Studiach Podyplomowych oraz kursach i szkoleniach, z których chętnie korzystają osoby chcące uzupełnić swoje dotychczasowe wykształcenie. Akademia Nowych Technologii, HR/Prawo pracy, Coaching i rozwój osobisty – to jedynie namiastka tego, co znajduje się w pełnej ofercie edukacyjnej GWSH.

Poza wspomnianymi kierunkami GWSH zaprasza również wszystkich zainteresowanych takimi kierunkami jak: Psychologia, Pedagogika, Kosmetologia, Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Turystyka i Rekreacja czy Stosunki Międzynarodowe. Ostatni z kierunków można ukończyć w Wiedniu oraz w Ostrawie, gdzie znajdują się Wydziały Zagraniczne GWSH.

Więcej na: www.gwsh.pl


ludzie_123ikonanowe_2015_02
ludzie_123ikonanowe_2015_02

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.