logo_zakretki_2_kolor
Redakcja
19/09/2011

Zakrętki.info – patronat honorowy Marszałka Województwa Małopolskiego

Marszałek Województwa Małopolskiego objął patronatem honorowym program charytatywno – ekologiczny „Zakrętki.info – pomagamy nie tylko przyrodzie…”

W opinii Pana Marszałka przedsięwzięcie zasługuje na uznanie i wyróżnienie władz Województwa. Uznał również akcję „Zakrętki.info” za godną poparcia, podkreślając tym samym, że jest to wyraz niezwykłej troski o osoby, które mają swoje marzenia, nadzieje i plany, a jednocześnie żyją  w innym wymiarze sprawności fizycznej i intelektualnej.
– Jest to dla naszej akcji, naszych wolontariuszy oraz wszystkich uczestników niebywały zaszczyt. Ponadto otrzymaliśmy również słowa wsparcia, a także życzenia powodzenia w realizacji wszystkich zaplanowanych działań związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem tej inicjatywy – mówi przedstawicielka akcji Katarzyna Małodobry.

„Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…” to ogólnopolska, spontaniczna akcja prowadzona pod patronatem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Akcja polega na zbieraniu wszystkich plastikowych zakrętek z produktów spożywczych, a także tych z produktów chemicznych i przemysłowych posiadających oznaczenie PP, PE lub „trójkącik ze strzałek”. Zebrane zakrętki trafiają do firm recyklingowych, które za skup surowca, wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na subkonto niepełnosprawnego dziecka w Organizacjach Pożytku Publicznego. Pieniądze uzyskane z akcji w całości przeznaczane są na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

Głównym celem programu jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zbiórka surowca wtórnego. Trzymając się głównej idei akcji „Pomagamy nie tylko przyrodzie…”, udało się pomóc już : Wojciechowi Urbanikowi (12 lat), fundując wózek inwalidzki; Grzegorzowi Magierze (10 lat), fundując specjalistyczny wózek oraz podjazd; Wojciechowi Idziakowi (12 lat), fundując nowy wózek inwalidzki; Zuzannie Dukarskiej (2 lata), fundując specjalistyczny wózek dziecięcy; oraz odzyskaliśmy około 80 000 kg plastikowego surowca wtórnego. Więcej informacji na zakrętki.info

logo_zakretki_2_kolor
logo_zakretki_2_kolor

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.