kobieta_123ikonanowe_2015_10
Ela Makos
21/09/2016

Bez makijażu

Moda na zdjęcia osób pozbawionych makijażu opanowała media społecznościowe, a hashtagiem #nomakeup opatrzonych zostało blisko 15,5 mln zdjęć na Instagramie. To znak, że przyszedł czas na zupełnie nowe trendy

Alicia Keys podczas gali MTV pokazała, ze makijaż wcale nie jest potrzebny, a kolejne gwiazdy odważnie poszły za nią. Bez makijażu nie bała się również pokazać Scarlett Johansson czy Madonna. Wiele kobiet nadal jednak obawia się wyjścia na miasto bez starannie zrobionego make upu. Bariery te mogą wynikać m.in. z niedoskonałości, które starają się nim przykryć. Jak się ich pozbyć i nie przejmować się brakiem makijażu?

Makijaż ma sprawić, że kobieta stanie się piękniejsza, a wszystkie jej mankamenty zostaną schowane. Może ona w ten sposób zapomnieć o przebarwieniach, plamach posłonecznych, bliznach czy trądziku. To oczywiście skuteczne rozwiązanie, ale na dłuższą metę bardzo uciążliwe. Aby pozbyć się wielu problemów związanych z cerą warto postawić m.in. na peelingi medyczne. Przydatne mogą się okazać różnego rodzaju kwasy. Na wypryski z pewnością odpowiedni będzie ten salicylowy, który skutecznie oczyszcza skórę i ma również właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Najlepiej jest go stosować jesienią lub zimą. Przez cały rok dobrze jest jednak wykorzystywać peeling migdałowy. Pozwala on dobrze rozjaśniać przebarwienia oraz plamy posłoneczne.

Kobiety spędzają czasem wiele godzin na popularnym w ostatnim czasie konturowaniu twarzy, by poprawić jej owal. Zmiany zniekształcające kontur twarzy najczęściej pojawiają się w okolicy kości policzkowych, żuchwy oraz kącików ust i zdecydowanie dodają wizualnie kilku lat. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym w medycynie estetycznej nie musimy korzystać już jedynie z restrykcyjnych metod, by poprawić owal twarzy. Możemy wypróbować rozwiązania, które są niezwykle skuteczne, a przy tym całkowicie bezinwazyjne. Wśród nich na uwagę zasługuje m.in. Cryolift 3, który jest połączeniem terapii światłem LED, zimnem oraz kosmetykami zawierającymi wyciągi komórkowe.

Osoby, które zmagają się z popękanymi naczynkami czy pajączkami zazwyczaj korzystają z zielonych korektorów. Można się ich jednak pozbyć korzystając z najnowszych technologii. Skuteczny okazuje się być zabieg VeinWave, który korzysta z energii o wysokiej częstotliwości, a więc stanowi tzw. proces termo-koagulacji. Skóra naczyniowa wymaga wyjątkowej pielęgnacji, dlatego po zabiegu warto kontynuować ją w domu. Należy przede wszystkim stosować kosmetyki bogate w witaminę C, która uszczelnia i wzmacnia naczynka krwionośne oraz rutynę zmniejszającą ich przepuszczalność. Nie należy również korzystać z sauny, solarium oraz ograniczyć ostre potrawy do minimum.

Co zrobić z ustami? Te wąskie i niesymetryczne wywołują u wielu kobiet kompleksy. Powiększenie ich i uwydatnienie można jednak zapewnić sobie dzięki kwasowi hialuronowemu. Co więcej, dzięki niemu usta stają się również nawilżone i bardziej czerwone, a zmarszczki wokół nich znacznie mniej widoczne. Ważne jest jednak to, aby zabieg ten został wykonany w profesjonalnym gabinecie. Dzięki temu unikniemy wielu rozczarowań.

Pozostaje jeszcze kwestia oczu. Mają one nadawać charakteru całej twarzy. Często kobiety nie są jednak zadowolone z okalających je brwi, a to one stanowią o wyrazie całej twarzy. W tym wypadku możemy zdecydować się na makijaż permanentny, który nie jest jedynie zabiegiem upiększający, ale także korygującym różnego rodzaju defekty.

Źródło: Guarana PR

kobieta_123ikonanowe_2015_10
kobieta_123ikonanowe_2015_10

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.