Female eye with long false eyelashes
Dagna Starowieyska
16/10/2023

Czy warto zakładać sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy wykonane są z włókien, przypominających budową rzęsy naturalne. Swoją odporność na zgnanie zawdzięczają wyjątkowej elastyczności.

Dodatkowo na rynku dostępne są rzęsy syntetyczne różniące się pomiędzy sobą skrętami, co znacznie rozszerza paletę zastosowań. Sprawdź, Jak długo trzymają się sztuczne rzęsy? Gdzie nabyć gotowe zestawy sztucznych rzęs? Czy sztuczne rzęsy są zdrowe?

Dla kogo przeznaczone są sztuczne rzęsy?

Zestawy sztucznych rzęs dostępne za pośrednictwem Exclusivelashes umożliwiają wykonanie stosunkowo prostego i co ważniejsze bezbolesnego zabiegu upiększającego.

Pośród licznych zalet przedłużanie rzęs wypada wymienić:

  • Oszczędność czasu;

  • Wygodę;

  • Walory estetyczne;

  • Trwałość.

Zabieg przeznaczony jest dla pań w każdym wieku, niezależnie od wykonywanego zawodu, czy preferowanych aktywności fizycznych. To bardzo ważne, ponieważ wysokiej jakości sztuczne rzęsy zachowują swoje właściwości w każdych warunkach. Nie ulegają zniszczeniu podczas wysiłku fizycznego, kąpieli, są atrakcyjne niezależnie od pory dnia i roku.

Zestawy sztucznych rzęs nabyte w profesjonalnych punktach sprzedaży pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, poświęconego do tej pory na makijaż i demakijaż, co powinny docenić kobiety przytłoczone codziennymi obowiązkami.

Wypada wspomnieć, że rzęsy syntetyczne, w odróżnieniu od np. tuszu, mogą być noszone przez nawet 4 tygodnie. W tym czasie nie ma mowy o rozmazaniu, grudkach czy zabiegach kosmetycznych wykonywanych przed wyjściem z domu.

Zabiegowi można poddać się przed wyjazdem na urlop, ważnym wydarzeniem, czy choćby tylko w celu poprawienia sobie nastroju na dłuższy okres. Efekt trwale będzie zachwycał zarówno posiadaczkę sztucznych rzęs, jak i osoby przebywające w jej otoczeniu.

Sztuczne rzęsy, zestawy

Ostateczny efekt zawsze powstaje w zgodzie z preferencjami kobiety, która do wyboru ma aplikację:

  • naturalną i delikatną;

  • gęstą, wyrazistą;

  • kolorową.

Oczywiście, przed przystąpieniem do zabiegu należy wyposażyć się w niezbędne narzędzia i preparaty. Tak więc konieczny będzie zakup taśmy, płatków, cleanera, primera, szczoteczki i aplikatorów.

Taśmy oprócz funkcji ochronnych przydatne będą przy podciąganiu nadmiaru fałdu skórnego, a także w trakcie wyklejania krótkich rzęs w kąciku wewnętrznym.

Cleaner służy do oczyszczania rzęs, podczas kiedy primer przyspiesza pracę kleju.

Metody przedłużania rzęs

Do najpowszechniej stosowanych metod przedłużania rzęs zaliczyć można:

  • Metodę podstawową;

  • Metodę objętościową.

W pierwszym przypadku stylizacja jest bardzo naturalna, nadająca rzęsom delikatny wygląd. Do jednej rzęsy naturalnej dokleja się jedną syntetyczną. W ten sposób powstaje subtelny wachlarz rzęs, podkreślający walory oka oraz jego kolor.

Metoda objętościowa ma za zadanie zagęścić rzęsy, co wpływa znacząco nie tylko na wygląd oczu, lecz także całej twarzy. Rezultat osiąga się poprzez doklejenie kępki rzęs składającej się z 2,3,4 i więcej cienkich rzęs sztucznych.

Dla pań korzystających z usług gabinetów kosmetycznych przewidziane są dodatkowe metody przedłużania rzęs, wymagające jednak doświadczenia i odpowiedniego sprzętu oraz warunków lokalowych.

Rzęsy Kim

Metoda zaprezentowana została przez Kim Kardashian i natychmiast znalazła wiele zwolenniczek. Polega ona na zastosowaniu sztucznych rzęs o trzech różnych długościach. Różnica pomiędzy nimi wynosi średnio około 2 mm. Rzęsy przykleja się naprzemiennie, osiągając kontrolowany ład, cechujący się brakiem jednolitej struktury wachlarza rzęs.

Rzęsy Wet Look

Sekret tkwi w sposobie doklejania rzęs, które nakłada się w odpowiednim nachyleniu, wykorzystując różne długości. Rezultat sprawia wrażenie, jakby rzęsy były stale wilgotne, Sklejane pojedynczo lub w małych wiązkach rzęsy skierowane są do zewnętrznego kącika oka. W zabiegu stosowane są zwykle sztuczne rzęsy o skręcie B.

Rzęsy Eyeliner

Metoda zdecydowanie zalecana jest dla pań, preferujących kreskę na górnej powiece. Efekt tworzy tzw. foxy eye, co odbierane jest, jako niezwykle zmysłowe. W wyniku zastosowania rzęs o skręcie L i M osiąga się oryginalne skręty podkreślające tajemniczość i przykuwające uwagę.

Rzęsy Russian Volume

Jest to propozycja dla miłośniczek mocnego efektu, zainspirowana technikami stylizacji pochodzącymi z Rosji. Metodę można potraktować, jako objętościową, nadającą wyglądowi rzęs walor mocnego zagęszczenia i znacznego wydłużenia, co w efekcie otwiera i optycznie powiększa oczy.

Rzęsy Hollywood

Podobny efekt uzyskuje się, stosując w znacznej liczbie bardzo cienkie i lekkie rzęsy syntetyczne. Oczywiście odbywa się to bez uszczerbku dla kondycji rzęs naturalnych. Rzęsy Hollywood w ostatnim czasie zyskują ogromną popularność.

Czy sztuczne rzęsy są trwałe i zdrowe dla oczu?

Materiał, z jakiego wykonane są sztuczne rzęsy, nie wpływa w żaden sposób na zdrowie oka. Warunkiem jednak jest to, by zabieg przedłużania wykonany był poprawnie, zgodnie z najlepszą wiedzą.

Warto dodać, że sztuczne rzęsy podkreślają urodę, wydobywając subtelną głębię spojrzenia. Zachowując zdrowy rozsądek i stosując przerwy w nakładaniu rzęs, można się nimi cieszyć przez długie lata, bez szkody dla organizmu.


Źródło: Materiał zewnętrzny Partnera

Female eye with long false eyelashes
Female eye with long false eyelashes

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.