closeup of a young dark-skinned woman applying mascara on a whit
Kalina Samek
17/05/2023

Jak aplikować tusz do rzęs, by osiągnąć efekt wow?

Skład tuszu do rzęs i jego właściwości, kuszące przy zakupie mogą nie zostać właściwie wykorzystane w wyniku nieumiejętnej aplikacji.

Jeśli chcesz wypróbować swój nowy tusz do rzęs, koniecznie przygotuj się do jego nałożenia. By osiągnąć spektakularny efekt liczy się technika aplikacji.

Tusz do rzęs – jaki efekt możesz osiągnąć?

W zależności od formuły produktu możesz wpłynąć na dokładne rozdzielenie rzęs, uniesienie ich i podkręcenie, powodujące optyczne powiększenie oczu i dodanie spojrzeniu zalotnego wyglądu. Jeśli chcesz za pomocą tuszu osiągnąć efekt gęstych, wyrazistych rzęs, koniecznie wybierz tusz do rzęs pogrubiająco-podkręcający. Zawierające odpowiednio dopasowane składniki, w tym włókna kolagenowe tusze do rzęs otulają Twoje rzęsy, tworząc na ich powierzchni specjalną warstwę. Intensywność efektu zależy przede wszystkim od ilości warstw tuszu, jaką nałożysz na rzęsy oraz od Twoich, indywidualnych upodobań. Bardzo ważne jest przygotowanie rzęs do tuszowania oraz technika nakładania tuszu. Wszystkie czynniki razem pozwolą Ci uzyskać wyjątkowy efekt wizualny oraz trwałość produktu na wiele godzin nawet, jeśli nie jest wodoodporny.

Przygotuj rzęsy na aplikację tuszu

Rzęsy, przygotowane do wytuszowania powinny być starannie oczyszczone i odżywione. Pamiętaj, aby każdego wieczoru dokładnie zmywać makijaż z pomocą wacika kosmetycznego oraz delikatnego, niepodrażniającego oczu preparatu do demakijażu. Ważne, by był to produkt, dedykowany do wrażliwej okolicy oka. Twoje rzęsy potrzebują nawilżenia oraz odżywienia, by codzienny makijaż nie stanowił dla nich obciążenia. Odżywiaj rzęsy z pomocą dostępnych odżywek do rzęs i brwi lub serum, stosując produkt zgodnie z zaleceniami producenta. Na noc lub na dzień. Odżywka do rzęs jest doskonałą bazą pod tusz, dlatego jeśli używasz produktu, aplikowanego bezpośrednio na rzęsy, nie tylko przy ich nasadzie, warstwa odżywki będzie doskonałym gruntem pod aplikację tuszu. Po nałożeniu odżywki rzęsy już zyskują objętość, która wraz z tuszem stanie się jeszcze bardziej zauważalna. Przeczesz dokładnie rzęsy suchą szczoteczką, a następnie nałóż warstwę odżywki. Twoje rzęsy nie powinny wyschnąć pomiędzy aplikacją odżywki i tuszu do rzęs, gdyż wtedy tusz mógłby stworzyć efekt nieestetycznie sklejonych rzęs.

Nakładanie tuszu do rzęs – co jest ważne?

Podczas aplikacji tuszu do rzęs bardzo istotne jest precyzyjne nakładanie go szczoteczką od nasady, ruchem wyciągającym ku górze i końcówkom rzęs. Rozpocznij aplikację od wewnętrznego kącika oka rzęs, wyrastających z górnej powieki. Stopniowo przechodź ku zewnętrznemu kącikowi, tuszując rzęsy równomiernie. W razie potrzeby powtarzaj aplikację, nakładając kolejną warstwę na niewyschnięty tusz do rzęs. Następnie przejdź do ostrożnego malowania dolnych rzęs. Uważaj, by nie przykleić ich do powiek. Jeśli masz długie i proste rzęsy, przed aplikacją tuszu możesz użyć zalotki, która podkręci i uniesie włoski. Bardzo ważne jest, by nie nałożyć zbyt dużo tuszu do rzęs, który może skleić rzęsy i obciążyć je nadmiernie, powodując opadanie. Dziś, by osiągnąć efekt sztucznych rzęs nie musisz tuszować włosków w nieskończoność. Wybieraj produkt wysokiej jakości, który dzięki odpowiednio opracowanej formule pozwoli Ci osiągnąć ten efekt bez konieczności obciążania rzęs nadmiarem tuszu.

źródło: Materiał zewnętrzny Partnera

closeup of a young dark-skinned woman applying mascara on a whit
closeup of a young dark-skinned woman applying mascara on a whit

Komentarze Dodaj komentarz (3)

 1. Maja 17/05/2023 16:36

  CytujSkomentuj

  Patent z odżywką przed nałożeniem tuszu jest świetny. Od kiedy go wypróbowałam, robię tak cały czas. Efekt od razu robi wrażenie!

 2. sylwii99 17/05/2023 17:38

  CytujSkomentuj

  Ja zawsze nakładam dwie warstwy tuszu, ale najważniejsza, oczywiście poza jakością kosmetyku, jest szczoetczka, która ładnie rozczesze rzęsy i sprawi, żeby się nie slejały. Zła szczoteczka potrafi zepsuć wszystko..

 3. UlkaKa 17/05/2023 20:53

  CytujSkomentuj

  Umalowane dobrze rzęsy to podstawa makijażu. I w sumie niewiele więcej potrzeba, ja się tak maluję na co dzień do pracy. Rzęsy, róż na policzki i szminka i jest zawsze efekt wow :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.