fot. 123
Kalina Samek
19/02/2014

Jak dbać o włosy w trakcie zimy?

Zima to trudny czas dla skóry i włosów. Cera szybko się przesusza i podrażnia. W tych zimowych miesiącach to właśnie twarzy fundujemy najczęściej specjalistyczną pielęgnację, zapominając jednak o włosach. Tymczasem one również potrzebują większej uwagi

Zimą włosy narażone są na szereg działających destrukcyjnie czynników. Pierwszym z nich jest niewątpliwie pogoda. Niskie temperatury czy mroźny wiatr potrafią mocno wysuszyć włosy. Jeśli to jest twoim głównym problemem, powinnaś zaopatrzyć się w serię kosmetyków o właściwościach nawilżających. W regeneracji włosów suchych doskonale sprawdzą się preparaty zawierające takie składniki, jak: keratyna, witamina E, jedwab, olejek jojoba czy też bardzo popularny ostatnio olejek arganowy.

Nie dość, że suche, to jeszcze łamliwe

Pamiętaj, że dużą rolę w procesie regeneracji włosów ma również sposób aplikacji poszczególnych kosmetyków. Odżywkę i maskę rozprowadzaj po długości włosów. Omijaj okolice skóry głowy, w przeciwnym razie możesz doprowadzić wręcz do przetłuszczenia włosów. Preparaty spłukuj chłodną wodą i stosuj zgodnie z zaleceniami producenta (odżywkę po każdym myciu).

Przesuszone włosy mogą bardzo szybko się łamać i mieć rozdwojone końcówki. Eksperci radzą, żeby w takiej sytuacji sięgać po kosmetyki typu serum albo bardzo skoncentrowane olejki. Należy je rozprowadzać w bardzo umiarkowanych ilościach jedynie na końcach włosów. Zwykle robi się to przed suszeniem. Przykładami produktów, które poradzą sobie z rozdwojonymi końcówkami, może być olejek kokosowy, olejek arganowy czy też serum na bazie jedwabiu.

Wypadają i przetłuszczają się

Wiele pań narzeka również, że podczas chłodniejszych miesięcy wypada im więcej włosów niż w innych porach roku. Jak zaradzić temu problemowi? Można stosować preparat na porost włosów. Vichy, dzięki któremu staną się grubsze, mocniejsze i bardziej gęste. To jednak nie koniec zimowych kłopotów z włosami. O tej porze roku można zauważyć ich większą tendencję do przetłuszczania się przy skórze głowy. Wynika to przede wszystkim, z noszenia wełnianych i grubych czapek. Aby pozbyć się kłopotu wystarczy specjalny szampon zawierający np. cynk, czarną rzepę albo białą glinkę, czyli substancje, które będą normalizować pracę gruczołów łojowych zlokalizowanych na skórze głowy.

fot. 123
fot. 123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.