ccpumpkincat210
Makijaż permanentny jest coraz popularniejszy / fot. Pumpkincat210/CC/Flickr
Ela Prochowicz
29/09/2011

Kreska na dłużej

Można uniknąć codziennego malowania się i poprawić niedoskonałości urody. Dziś na stały makijaż może sobie pozwolić każda z nas

Po pierwsze, nie ma z nim problemu po wyjściu z basenu czy sauny, po drugie, nie trzeba nakładać go codziennie, po trzecie, utrzymuje się na twarzy nawet do pięciu lat. Poza tym poprawia wygląd twarzy. Umożliwia poprawienie linii ust, uwydatnienie, powiększenie ich konturu i wypełnienie dowolnym kolorem. Można także skorygować brwi i linię oka.

Wykonanie makijażu permanentnego najłatwiej porównać do robienia tatuażu. Polega na wprowadzeniu barwnika w naskórek za pomocą specjalnego urządzenia z końcówką z cienką igłą. Barwniki wprowadzane pod skórę są trwałe, bezpieczne, nietoksyczne, nie powodują podrażnień skóry i alergii. Nie zawierają tlenku żelaza, co stanowi o ich bezpieczeństwie w przypadku konieczności wykonania badania rezonansem magnetycznym. Kolory można bardzo łatwo mieszać, mamy szeroką gamę barw, łatwo dobrać odcień do typu skóry i urody.

Jest to zabieg upiększający twarz i ułatwiający zrobienie codziennego makijażu. Efekty utrzymują się około pięciu lat. Jego trwałość uzależniona jest od rodzaju skóry. Można go uzupełniać, poprawiać, robić ponownie, jak zniknie.

Nie jest to jednak zabieg dla każdego. Przeciwwskazania to cukrzyca, choroby serca, przewodu pokarmowego, nerek i układu kostnego.  Również choroby skóry, hemofilia, schorzenia immunologiczne, bielactwo i alergie. Trwałego makijażu nie powinny też robić kobiety w ciąży, w trakcie menstruacji, a także przyjmujące sterydy, anaboliki i leki przeciwzakrzepowe.

Ile to kosztuje?

Kontur ust – 400 – 600 zł
Pełne usta – ok. 1000 – 1200 zł
Kreska na powiece górnej – 400 – 450 zł
Kreska na powiece dolnej – 300 – 350 zł
Brwi – 600 – 800 zł

ccpumpkincat210
ccpumpkincat210

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.