ikona1234kobieta24
Edyta Nowicka
17/03/2017

Rzęsy jak u gwiazd

O pięknych i gęstych rzęsach marzy niemal każda z Pań. Tylko niektóre kobiety zostały jednak tak hojnie obdarzone przez naturę. Mogą sobie natomiast pomagać, wykorzystując różne kosmetyki czy sztuczne rzęsy. Czego dokładnie potrzeba nam, aby zniewalać spojrzeniem?

Jedną z kobiet, które nie potrzebowały nawet tuszu, aby mieć uwodzicielskie oko była np. Elizabeth Taylor. Jak można jej dorównać? Wykorzytując sztuczne rzęsy. Nie wszystkie kobiety są jednak do nich przekonane. Dla początkujących w tym temacie Pań dobre mogą być kępki. Od czego zacząć? Zanim przejdziemy do doklejenia rzęs, warto przyjrzeć się ich naturalnej długości. Możemy zauważyć, że krótsze włoski rosną w wewnętrznych kącikach oczu, a dłuższe w zewnętrznych. Doklejając kępki odpowiedniej długości (krótsze w wewnętrznym kąciku, dłuższe w zewnętrznym), uzyskamy naturalny efekt. Takimi pojedynczymi kępkami możemy zarówno zagęść linie rzęs na całej długości, jak i uzyskać efekt kociego oka, doklejając rzęsy tylko w zewnętrznym kąciku.

Co ważne, kępki należy dokleić na pomalowane oko. Aby jednak zatuszować linie sztucznych rzęs, warto na górnej powiece narysować kredką lub eyelinerem kreskę. Z tak przygotowaną powieką możemy zacząć działanie. Zaczynamy od wyciągnięcia pęsetą kępki z opakowania, a następnie zanurzamy ją w kleju. Przykładamy lusterko pod brodę tak, aby patrząc na swoje odbicie, oczy były skierowane w dół. Wówczas powieka prostuje się dając więcej miejsca na manewrowanie kępką. Następnie przykładamy kępkę między rzęsy i przyklejamy do skóry powieki. Ważne jest to, abyśmy nie przykleili jej do innych rzęs. Po doklejeniu kępek delikatnie tuszujemy rzęsy. Wówczas naturalne włoski połączą się z doklejonymi.

Kępki to jednak nie wszystko. Zupełnie inny efekt dają bowiem rzęsy na pasku. W przeciwieństwie do kępek od razu nadają oczom inną oprawę, ponieważ na elastycznym pasku od razu mają przytwierdzony rząd pojedynczych włosków.

Cały proces zaczynamy od skrócenia rzęs do długości odpowiadającej naszej naturalnej linii oka. Aby to zrobić, należy za pomocą pęsety delikatnie wyciągnąć rzęsy z opakowania i przyłożyć je do naszych rzęs. Warto pamiętać, że pasek należy dociąć z zewnętrznej strony, tam, gdzie są najdłuższe włoski. Później nakładamy klej na pasek (na samych końcach tasiemki warto pozostawić nieco więcej kleju), czekamy około 30 sekund, aby klej stwardniał i stał się bardziej lepki. Na końcu przykładamy lusterko, wzrok kierujemy w dół, a potem aplikujemy pasek na środkową część linii rzęs i przytwierdzamy do powieki. Następnie z pomocą pęsety musimy dokleić wewnętrzną i zewnętrzną stronę tasiemki z rzęsami, pamiętając, aby za każdym razem delikatnie je docisnąć do powieki. W scaleniu doklejonych włosków z naturalnymi rzęsami pomoże nam przeczesanie ich tuszem.

Źródło: Royal Brand PR

ikona1234kobieta24
ikona1234kobieta24

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 09/07/2018 04:20

    CytujSkomentuj

    No właśnie kupiłam jakiś czas temu rzęsy na pasku i jakoś się nie mogę przekonać czy zabrać raczej za to. Noszę szkła kontaktowe i boję sie, że złą aplikacją coś sobie zrobię w oko. Ktoś nakłada i jest zadowolony i jest to łatwe?

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.