ccpumkincatmale
Piękne oczy to codzienna pielęgnacja. Fot. Flickr
Wioleta Gadalińska
08/01/2013

Sposoby na piękne oczy

Jak utrzymać skórę wokół oczu w świetnej kondycji? Co zrobić, gdy zauważymy pierwsze oznaki upływającego czasu w tej newralgicznej okolicy? Jak właściwie stosować kosmetyki pod oczy?

W ciągu kilku ostatnich kilku lat na polskim rynku kosmetycznym pojawiło się wiele produktów, które pomagają dbać o oczy oraz skórę wokół nich. Skutecznych środków jest niewiele, zatem w jaki sposób wybrać najwłaściwszy kosmetyk i czym się kierować podczas jego wyboru?

Dla 31-letniej Iwony właścicielki apteki najważniejszy jest skład kremu pod oczy. – Z wygładzaniem drobnych zmarszczek i rozjaśnianiem cieni doskonale radzi sobie witamina C, witamina F zapewnia długotrwałe nawilżanie, witamina E chroni przed wolnymi rodnikami. Cennym składnikiem jest także D – pantenol, który nawilża skórę, zmniejsza rumień i zaczerwienienia – komentuje.

W pielęgnacji oczu ważne są również preparaty, które troszczą się o nasz wzrok i sprawiają, że oczy wyglądają zdrowo.

- Dużo pracuję przy komputerze a to ogromnie obciąża wzrok. Moje oczy są zmęczone i zaczerwienione. Dlatego staram się co godzinę odchodzić na chwilę od komputera i je nawilżać – opowiada 29- letnia dziennikarka Magdalena, która do pielęgnacji oczu wybrała krople z zawartością świetlika lekarskiego, które chronią przed zapaleniem spojówek.

Zdrowe, piękne oczy to także odpowiedni demakijaż. – Do pozbycia się makijażu z cery stosuję tylko kosmetyki do tego przeznaczone. Zazwyczaj wybieram płyny dwufazowe, które dzięki specjalnej formule sprawdzają się idealnie – mówi 28- letnia Hanna, trenerka fitness.

Równie ważne co właściwie dobrany kosmetyk jest jego aplikacja. – Najlepiej robić to palcem serdecznym, który jest najsłabszy. – Moim sposobem na zmęczone oczy są regenerujące płatki pod oczy, które wygładzają zmarszczki, rozjaśniają sińce oraz eliminują toksyny – tłumaczy 42- letnia Agata, która jest menadżerką w firmie konsultingowej.

ccpumkincatmale
ccpumkincatmale

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.