ccpumkincatmale
fot. Flickr
Redakcja
09/01/2012

Sztuczne rzęsy czy przedłużanie?

Rzęsom, poświęca się ostatnio w świecie kosmetyków i urody, sporo uwagi. Ogromną popularnością cieszą się sztuczne rzęsy, naklejane na powiekę, jak i przedłużanie rzęs w salonach kosmetycznych

Sztuczne rzęsy można kupić w pojedynczych kępkach i przyklejać w wybranych miejscach lub zainwestować w rzęsy na pasku, przyklejane na całej długości górnej powieki – wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Na co dzień sprawdzą się raczej kępki, zagęszczające naturalne rzęsy. Natomiast na wielką imprezę można wybrać sztuczne rzęsy o niezwykłych kształtach: bardzo długie, różnokolorowe, z piórkami zamiast włosków – możliwości są właściwie nieograniczone, aczkolwiek zależne od producenta (np. Inglot, Artdeco, Kryolan, Ardelli).

Przed nałożeniem sztucznych rzęs na powiekę należy dokładnie oczyść skórę, a następnie nanieś na powiekę sypki cień lub puder, by klej lepiej się trzymał. W zależności od tego, na jaki typ rzęs padł wybór, należy przyciąć pasek rzęs, by długością pasował do oka, lub zastanowić się, czy długość kępek jest odpowiednia – to najlepszy moment, żeby je przyciąć. Sztuczne rzęsy na pasku smarujemy niewielką ilością kleju i po odczekaniu 10 sekund przykładamy do górnej powieki tuż przy nasadzie rzęs. Lekko dociskamy, by klej chwycił. Kępki nakładamy pojedynczo, zaczynając od zewnętrznego kącika oka. Pęsetą chwytamy kępkę, maczamy jej koniec w kleju i odczekujemy kilka sekund. Następnie naciągamy palcem powiekę i przyklejamy kępkę między naturalnymi rzęsami. Możemy lekko je wytuszować, co sprawi, że sztuczne i naturalne rzęsy połączą się ze sobą. Żeby ukryć miejsce doklejenia sztucznych rzęs, można zrobić cienką kreskę eyelinerem. Decydując się na sztuczne rzęsy miejmy na uwadze, że dla nieprzyzwyczajonego oka mogą na początku wydawać się ciężkie a powieka będzie opadać. Dlatego na początek warto spróbować z pojedynczymi kępkami, zanim zdecydujemy się na rzęsy na całą długość powieki.

Coraz większą popularnością cieszy się również przedłużanie i zagęszczanie rzęs w salonach kosmetycznych. To jednak opcja dla cierpliwych, gdyż zabieg trwa kilka godzin. W tym czasie pojedyncze rzęsy wykonane z protein jedwabiu dokleja się do rzęs naturalnych. Po zabiegu rzęsy wyglądają naturalnie, gdyż ich budowa odpowiada budowie rzęs naturalnych. Trwałość zabiegu to 6-8 tygodni. Rzęsy są wodoodporne, więc można korzystać z basenu, nie można natomiast używać kosmetyków zawierających tłuszcze, które reagują z klejem. Ceny zabiegów zaczynają się od 300 zł, do tego należy doliczyć koszt uzupełniania, który przeprowadza się po ok. 2-3 tygodniach od ostatniej aplikacji (100-150 zł). Na koniec rada. Nie wolno trzeć oczu. Rzęsy są bardzo płytko ukorzenione w powiece (około 2 mm), więc mechaniczne tarcie powoduje, że wypadają. Jaki z tego morał? Dbanie o rzęsy to kwestia nie tylko kosmetyków, ale także zmiany nawyków.

Źródło: Marzena Drak, PR Zone

ccpumkincatmale
ccpumkincatmale

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.