makijaż idealny 1
Redakcja
25/09/2017

Tajemnica idealnego makijażu

Makijaż powinien być nienaganny przez cały dzień. Na jego trwałość wpływa jednak wiele czynników, jak pielęgnacja skóry czy kolejność nakładania kosmetyków. Jak osiągnąć możliwie najlepszy efekt?

Krok 1. Oczyszczanie i pielęgnacja

Najważniejsze w trwałości makijażu jest to, co zrobisz ze skórą przed jego nałożeniem. Po przebudzeniu delikatnie ją oczyść odpowiednim dla typu cery żelem do mycia oraz zastosuj lekki krem na dzień. Odczekaj aż się wchłonie i nałóż nawilżająco-pielęgnującą bazę pod makijaż. Nie pomijaj tego kroku, gdyż to składniki zawarte w bazie sprawiają, że podkład naprawdę jest trwały, a skóra dodatkowo nawilżona, odżywiona i rozświetlona.

Krok 2. Podkład, korektor, puder, oczy

Teraz czas na maskowanie niedoskonałości. Koloryt wyrównasz podkładem, który powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry. Co do konsystencji, możesz wybrać taki w musie, kremie, kamieniu czy płynie. Zawsze sprawdzaj, jakie funkcje ma spełniać podkład. Jeśli masz skórę tłustą, wybieraj te matujące, w przypadku gdy makijaż ma być nienaganny przez cały dzień, sięgnij po te o przedłużonej trwałości. Aby uniknąć efektu maski zawsze nakładaj podkład także na płatki uszu oraz szyję.

Korektor często ratuje nasz wygląd, zwłaszcza po ciężkich nocach. Korektory czy covery, które mają ukryć zaczerwienienia, wypryski itp. nakładamy pod podkład. Natomiast na fluid nanosimy korektory rozjaśniające pod oczy, które mają nas rozświetlić i dać efekt wypoczętego spojrzenia.

Na koniec utrwalamy wszystko pudrem, najlepiej matującym. Jeśli planujesz dalsze konturowanie twarzy, możesz użyć pudru ryżowego. Powinien być bezbarwny, w pełni naturalny, utrwala i matowi. Puder ten można stosować jako wykończenie lub bazę.

Czas na makijaż oczu. W tym punkcie są dwie szkoły. Część makijażystek woli pomalować oczy na początku, zanim nałoży fluid i całą resztę. Jednak wykonując make-up, który ma być bardzo trwały, dobrze jest to zrobić właśnie teraz, kiedy już mamy na powiekach bazę, dzięki której cienie utrzymają się dłużej. Co do cieni, panuje teraz zupełna dowolność – błyszczące pigmenty, brokaty, maty, perły, kolory niebieskie, rdzawe, brązy, fiolety, wybierz to, w czym dobrze wyglądasz i oczywiście zaplanuj makijaż adekwatnie do okazji.

Krok 3. Konturowanie i rozświetlenie

Chcąc stworzyć idealny makijaż, nie zapominaj o delikatnym konturowaniu. Nie wykonujemy go już tak mocno, jak robi to Kim Kardashian, jednak warto nie pomijać tego kroku. Na początek użyj bronzera pod kości policzkowe, przy linii włosów oraz linii żuchwy. Na policzki nałóż róż, zaś nad kości policzkowe, łuk kupidyna i wierzch nosa użyj absolutnego hitu kosmetycznego, czyli rozświetlacza. Sprawi on, że twarz nabierze wyjątkowego blasku i będzie wyglądać świeżo. Możesz go także użyć na powieki, dekolt i ramiona, jeśli wybierasz się na wieczorną imprezę.

Krok 4. Usta!

Na koniec najważniejsze, czyli makijaż ust! Usta są wizytówką kobiety, więc pamiętajmy, by o nie dbać każdego dnia. Jeśli potrzebujesz wyraźnego koloru, który ma przetrwać wiele godzin, sięgnij po matowe lub satynowe szminki w płynie. Jeżeli jednak stawiasz na błysk, wybierz trwałe błyszczyki. Utrzymują się naprawdę długo i do tego nawilżają i pielęgnują jednocześnie. I gotowe!

Źródło: Face it

makijaż idealny 1
makijaż idealny 1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.